Hotelowa pościel – wybierz tą odpowiednią!

Kiedy wchodzisz do pokoju hotelowego, pierwszą rzeczą, jaką zauważysz jako gość, są śnieżnobiałe prześcieradła leżące na łóżku. Jeśli jesteś właścicielem hotelu w tym kontekście musisz mieć świadomość, iż wybór odpowiedniego rodzaju pościeli może oznaczać różnicę między luksusem a spokojną nocą lub niewygodnym snem.

hotel-room-1261900_960_720

Na jakie czynniki trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tego, którą pościel kupić?

Ilość wątków

Liczenie nici w pościeli jest kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, aby naprawdę określić jakość – im wyższa liczba nitek, tym bardziej luksusowa jest pościel.

• 120-170: Cienkie projekty, w których użycie wymaga materiałów o bardziej podstawowym charakterze, często są spotykane w szpitalach.

• 200: chłodna i lekka bawełna używana najczęściej latem. Można ją znaleźć w wielu hotelach, gdzie wymagana jest chłodna, świeża pościel w ramach budżetu.

• 400: Zdecydowanie najlepiej sprzedający się produkt bawełniany. Miękka, ale faworyzowana ze względu na chłodny charakter i trwałość. Ten produkt jest tym, czego oczekujesz od łóżek największych sieci hotelowych na całym świecie.

• 600: Tutaj zaczyna się ekskluzywny szczyt wysokiej jakości, możliwy dzięki zastosowaniu technologii sprężonego powietrza w procesie tkania. Jest to piękna, lśniąca, jednolita, miękka i bardzo gładka tkanina.

• 800-1000: Najwyższy luksus – nic dodać, nic ująć.

Wybór tej najbardziej odpowiedniej tkaniny zależy od osobistych preferencji i efektu, który chcesz uzyskać w swoich pokojach hotelowych.

Perkal to ściśle tkany, gładki splot z przędzonej tkaniny, wykonany zarówno z przędzy zgrzeblonej, jak i czesanej. Zwykle występuje tylko w tkaninach o wysokiej liczbie nitek, co nadaje tkaninie miękkość i jedwabistość. Perkale nadaje tkaninie wytrzymałość, dzięki czemu wytrzyma dłużej przez wielokrotne pranie – idealne rozwiązanie do użytku w hotelu.

Bawełna satynowa jest splotową strukturą, która ma więcej nici na górnej powierzchni niż inne, co daje jej miękki wygląd z połyskiem przypominającym satynę. Pościele z bawełny satynowej są bardziej miękkie niż te o splotach perkalowych, więc jest to kwestia preferencji, którą woli się wybrać do swojego hotelu.

Jak dbać o wybraną pościel?

Po wybraniu odpowiedniej pościeli do swojego hotelu, na pewno chcesz mieć pewność, że pozostanie w dobrym stanie jak najdłużej. Zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi prania, aby uzyskać wszystko, co najlepsze. Nie zapomnij też o ręcznikach, bowiem jednym z wielu czynników zapewniających najwyższy poziom luksusu dla gości hotelowych są ręczniki właśnie. Najlepiej kup zarówno pościel andropol, jak i ręczniki u dostawy, który ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu ręczników do hoteli, w tym wiodących obiektów pięciogwiazdkowych. Możesz też wtedy liczyć na różnorodność, gdzie dzięki wielu ręcznikom i stylom do wyboru, na pewno znajdziesz produkty idealnego do swojego hotelu i takie, które wpasują się w wyznaczony przez Ciebie budżet. Możesz liczyć na pełne zadowolenie z tego faktu i goście będą tak samo w pełni zadowoleni.