Gadżet dla kolegi z pracy – co jest modne?

Bycie w dobrych relacjach ze współpracownikami i kolegami z pracy może przynieść wyłącznie korzyści. Wiele osób w pracy spędza tyle czasu, że także siłą rzeczy zaprzyjaźniają się z osobami, z którymi pracują. Warto więc o nich pamiętać także przy różnych okazjach, które są dobre na wręczanie prezentów.

Podarunki dla kolegów z pracy są w dobrym tonie z okazji imienin, urodzin czy świąt. Czasem także możemy pokusić się o upominek zupełnie bez okazji, ale na przykład w podziękowaniu za pomoc przy jakimś trudniejszym zadaniu. Prezent dla kolegi w pracy wcale nie musi być drogi czy bardzo wyszukany – ważne, aby był oryginalny, niebanalny i wywołał szczerą radość u osoby obdarowanej. O wiele ważniejszy jest sam fakt, że pamiętaliśmy o jakiejś okazji niż cena wręczonego przedmiotu.

Prezenty zawsze na topie

Popularnymi prezentami na każdą okazję są różnego rodzaju pudełka prezentowe ze słodyczami, kawą czy herbatą. Najlepiej takie, w których wzrok przyciąga nawet samo opakowanie. Innym sprawdzonym prezentem może być kubek lub koszulka z wesołym napisem lub nawet zdjęciem. Takie prezenty świetnie wyglądają, a jednocześnie są jedyne w swoim rodzaju. Bardzo na czasie są też podarunki z indywidualnym grawerem – może to być długopis, drobna biżuteria, a także drewniane pudełka na zegarki, biżuterię czy drobiazgi znajdujące się na biurku w pracy. Jeśli chcemy podarować coś, co będzie dobrze się kojarzyło, można też wybrać zdjęcie oprawione w ciekawą, efektowną ramkę. Może ono wtedy zawisnąć na ścianie w biurze czy też mieć swoje miejsce na biurku. Wtedy należy też zadbać o dobrej jakości wywoływanie zdjęć. Fotografia jako prezent powinna być wykonana na dobrej jakości papierze, aby przez długi czas dobrze się prezentowała i wyglądała tak samo dobrze, jak w dniu wręczania prezentów.

Bony, talony, vouchery

Wśród popularnych prezentów w ostatnim czasie bardzo popularne są różnego rodzaju bony upominkowe do ciekawych sklepów, a także vouchery do wykorzystania w różnych punktach usługowych. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza wtedy, jeśli dosyć dobrze znamy kolegę z pracy, wiemy, jakie są jego zainteresowania i hobby. Chodzi bowiem o to, by podarować mu coś zgodnego z zainteresowaniami, co z przyjemnością wykorzysta. Nie ma sensu wręczania bonu na skok ze spadochronem komuś, kto ma lęk wysokości lub zestawu do wina, jeśli wiemy, że dana osoba nie przepada za alkoholem i praktycznie nie pije. Jeśli chcemy, aby prezent spełnił oczekiwania i wywołał radość, zadbajmy również o to, by nie szukać go na ostatnią chwilę, na dzień przed jego wręczeniem. Takie prezenty poszukiwane na szybko najczęściej nie za bardzo się sprawdzają i na pierwszy rzut oka wyglądają na takie, które kupowane były w biegu.