Firma: Przeprowadzki – wady, zalety, jak zacząć?

moving-company

Wśród popularnych pomysłów na biznes ostatnich lat wyjątkowo wysoko plasuje się inwestycja w tzw branżę przeprowadzkową. Polacy przeprowadzają się coraz chętniej i coraz częściej, a do tego często wolą związany z tym ambaras powierzyć lokalnym firmom przeprowadzkowym – stąd wydaje się, że warto wejść w ten temat. Niemniej jednak jak ze wszystkim innym w życiu i tutaj mamy do czynienia z jasną i ciemną stroną medalu w odniesieniu do prowadzenia takiego biznesu. W niniejszym artykule spróbujemy się po krótce przyjrzeć tej kwestii.

Musisz być specjalistą

Jeśli chodzi o przeprowadzki to wiele osób rozważających wejście w ten biznes zapomina, że rzadko kiedy chodzi tutaj o samo przewiezienie rzeczy. Klient XXI wieku to klient wymagający i zwykle z racji tego oczekuje, że stawiając na firmę przeprowadzkową ma do czynienia z profesjonalistami zapewniającymi kompleksową obsługę tego procesu. Dlatego oferta firmy przeprowadzkowej powinna obejmować nie tylko transport mebli i innych ciężarów, ale również:

• pomoc w pakowaniu
• zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem w czasie transportu
• pomoc przy rozpakowaniu

Od tego musisz zacząć

Niezbędne zezwolenia i certyfikaty to punkt startowy każdego porządnego biznesu przeprowadzkowego. Ma to szczególne znaczenie, jeśli mowa o pojazdach których masa załadunku przekracza 3,5 tony. Nie można zapomnieć o tym by pozyskać licencję na przewóz pewnych konkretnych rzeczy. Minus – to kosztuje i nie jest takie łatwe. Plus – po zdaniu takiego egzaminu i pozyskaniu certyfikatu z ramienia Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego możesz spokojnie zająć się dalszym rozwojem firmy przeprowadzkowej.

Absolutne must have

Nikt tu nie powinien być zaskoczony – chodzi o samochód. Jaki będzie najlepszy? Dostawczy, mniejszy, ciężarowy. Wcale nie musi być nowy, warto zaoszczędzić na używanym – ale koniecznie takim co do jakiego nie mamy wątpliwości, że trochę pojeździć da rade. Nie ma nic gorszego niż awaria samochodu podczas przeprowadzania klienta. O kosztach naprawy nie wspominając. To nie byłby najlepszy początek nowego biznesu, dlatego koniecznie trzeba poważnie podejść do zakupu samochodu, za pomocą którego będziemy pracować – nawet jeśli jego poszukiwania miałyby zająć więcej czasu niż początkowo planowaliśmy. Alternatywne rozwiązanie: leasing aut.

Marki polecane w biznesie przeprowadzkowym:

• Citroen,
• Peugeot,
• Iveco.

Nie można też zapomnieć o kwestii kubatury skrzyni transportowej, jak również wyposażeniu skrzyni, która koniecznie powinna być wzbogacona o specjalne uchwyty do załadunku bagażu. Nie musisz mieć od razu wyposażenia z najwyższej półki – bo wiadomo że przy starcie budżet jest ograniczony. Zacznij powoli, ale rozważnie, bądź cierpliwy – gdy biznes będzie już generował zyski, może w zainwestować lepszy sprzęt.

O tym również nie zapomnij.

Aby biznes miał szansę – musisz bacznie dobrać swoich pracowników – tylko zaufana załoga jest w stanie przynosić zysk i budować dobre imię Twojej firmy. Nie zapomnij też o tym, by stosować w ramach transportu jak i samej przeprowadzki sprawdzone procedury, jeśli to możliwe – zawsze staraj się udoskonalać stosowane przez siebie i twoich pracowników metody.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą zapewniającą przeprowadzki Warszawa

pas mocujący z napinaczem sklep Twojepasy.pl