Czym jest faktoring i jak może pomóc Twojej firmie?

Nieopłacone faktury często spędzają sen z powiek przedsiębiorcom. Jest oczywiste, że po dostarczeniu towarów czy wykonaniu usługi oczekujemy zapłaty, która jednak nie zawsze jest szybka. W przypadku faktur z wydłużonym terminem płatności, na zapłatę często trzeba czekać 60 czy 120 dni. Tymczasem przedsiębiorca nie zawsze ma tyle czasu, aby wywiązać się z własnych zobowiązań. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty faktoringu.

Nawet jedna, większa faktura może przynieść przedsiębiorcy sporo kłopotów, jeśli nie będzie zapłacona szybko i sprawnie. Jeśli klient nie opłaci należności, przedsiębiorca może mieć problem, aby terminowo regulować własne płatności. Może to spowodować problemy z płynnością finansową firmy, a także zablokować wszelkie inwestycje i inne formy rozwoju firmy. Jeśli chcemy mieć pieniądze jak najszybciej, dobrze jest szukać sprawdzonych rozwiązań, z których chętnie korzystają zarówno więksi, jak i mniejsi przedsiębiorcy. Jednym z nich jest faktoring świadczony przez doświadczone i renomowane firmy w tej branży.

Na czym polega faktoring?

Faktoring dla firmy transportowej

Faktoring w dużym skrócie polega na tym, że faktor (firma świadcząca usługi faktoringu) wykupuje od klienta nieopłacone faktury, a w zamian płaci mu od razu 80-90 procent wartości tych faktur. Przedsiębiorca zyskuje więc od razu oczekiwane środki i nie musi czekać na nie do czasu, aż upłynie termin znajdujący się ba fakturze. Kontrahent, na którego faktura została wystawiona, musi natomiast opłacić należność w całej wysokości na konto faktora. Po przekazaniu faktur do faktora nie trzeba martwić się żadnymi formalnościami. Po stronie nowego właściciela faktur będzie również leżało ewentualne dochodzenie należności na drodze przedsądowej czy sądowej – to w przypadku, gdy klient nie opłaci należności. Faktoring jest rozwiązaniem, który sprawdza się w przypadku różnych firm, bez względu na ich wielkość czy branżę. Więcej na temat możliwości uzyskania faktoringu można znaleźć na
https://faktoria.pl/porada/faktoring-a-kredyt. Jeśli przedsiębiorca chce na bieżąco rozwijać firmę, a wszelkie zatory płatnicze są dla niego problemem, warto zainteresować się usługą faktoringu, z której przedsiębiorcy korzystają coraz chętniej i na coraz większą skalę.

Jak znaleźć dobrą ofertę faktoringu?

Jeśli jesteś zainteresowany opłaceniem Twoich faktur przez firmę zajmującą się faktoringiem, na początku warto dobrze zapoznać się z tym, jak działa taka forma finansowania, a następnie rozejrzeć na rynku tego rodzaju usług. Warto stawiać na sprawdzone i solidne firmy, które mają dobre podstawy, działają na rynku od dłuższego czasu i cieszą się dobrymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Na https://faktoria.pl/ znajdziesz rzetelne i profesjonalne usługi świadczone przez prawdziwych zawodowców. Zarówno wniosek o faktoring, jak i wszystkie inne formalności można załatwić w stu procentach online. Całość odbywa się szybko i sprawnie, a pieniądze trafiają na firmowe konto w krótkim czasie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.