Faktoring szansą na rozwój Twojej firmy

Każda firma B2B, która szuka sposobów na zwiększenie przepływów pieniężnych bez zaciągania tradycyjnego kredytu, może być zainteresowana faktoringiem, zwłaszcza gdy mowa o tak przemyślanej ofercie, jaką ma do zaproponowania https://pragmago.pl/. Dzięki tej usłudze otrzymujesz natychmiastową płatność za wystawioną fakturę, zamiast czekać na zapłatę od swoich klientów. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym faktoring może przyczynić się do lepszego przepływu środków pieniężnych i rozwoju Twojej firmy, spójrzmy na te korzyści!

Czym jest faktoring i jak może pomóc w rozwoju Twojej firmy?

Wszyscy to wiemy – ubieganie się o pożyczkę biznesową czy kredyt to długi i żmudny proces. Może minąć kilka tygodni lub nawet miesięcy, zanim dowiesz się, czy Twoja prośba została zatwierdzona. Dzięki faktoringowi wszystko idzie znacznie szybciej.

Faktoring to nic innego jak usługa polegająca na sprzedaży nieprzeterminowanych faktur z odroczonym terminem płatności. Z rozwiązania korzysta coraz więcej przedsiębiorców zarówno z mikro, małych, jak i średnich firm. Ty również możesz na tym skorzystać!

Korzyści z faktoringu dla Twojego biznesu

Firmy faktoringowe, w przeciwieństwie do banków i innych instytucji pożyczkowych, nie opierają zatwierdzenia na ocenie zdolności kredytowej podczas składania wniosku. Firma faktoringowa przede wszystkim określi zgodę na współpracę z Twoją firmą na podstawie historii kredytowej i płatności Twoich klientów. Dzieje się tak dlatego, że firma faktoringowa wykupuje fakturę, którą zapłaci Twój klient. To sprawia, że faktoring jest opłacalny również dla nowych i mniejszych firm.

Nie ma sensu decydować się na kredyt z banku. Zaciąganie długów dla Twojej firmy może mieć wady. Z biegiem czasu dług może się kumulować i zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej i sytuacji finansowej. Faktoring nie jest pożyczką, więc nie wiąże się z długiem biznesowym.

Dowiedz się więcej o usłudze faktoringu od PragmaGO https://pragmago.pl/faktoring-online/.

Co jeszcze zyskasz decydując się na faktoring przy współpracy z odpowiednią firmą?

Decydując się na stałą umowę faktoringową w PragmaGO możesz zyskać jeszcze więcej. To PragmaGO zajmie się monitoringiem Twoich należności, nie musisz więc martwić się tym, czy Twój kontrahent ureguluje płatności. Klienci, którzy zdecydują się złożyć wniosek drogą elektroniczną, otrzymają także ubezpieczenie odbiorców gratis.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż finansować można faktury wystawiane zarówno na odbiorców polskich, jak i zagranicznych.

Jeżeli nie masz pewności, czy faktoring to usługa dla Ciebie albo nie chcesz lub nie możesz wiązać się stałą umową, skorzystaj z jednorazowego finansowania.

W przypadku stałego finansowania możesz się ubiegać o 1.000.000 zł limitu, a finansowania pojedynczych faktur do 100.000 zł. Sprawdź możliwości, jakie PragmaGO może Ci zapewnić w ramach takiej współpracy, a przekonasz się, czym jest faktoring na wysokim poziomie.