Etykiet samoprzylepne spożywcze- jakie mają zalety?

Aby zrozumieć, czym są etykiety spożywcze, wystarczy przypomnieć sobie ostatnią wizytę w markecie. Każdy produkt spożywczy posiada jakąś etykietę, a wiele produktów pakowanych np. w szklane butelki czy słoiki posiada etykiety w formie samoprzylepnej naklejki. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Samoprzylepne etykiety spożywcze- czym właściwie są?

Etykiety samoprzylepne spożywcze to naklejki, których celem jest oznakowanie produktów. Zazwyczaj zawierają one nazwę produktu, dane jego producenta, skład produktu i kod kreskowy. Mogą zawierać także logo czy inne ważne informacje, w zależności od potrzeb i wymagań producenta. Etykiety samoprzylepne są stosowane w przypadku różnych produktów- na alkohol, słoiki z miodem czy każdy inny produkt spożywczy w opakowaniu plastikowym, kartpnowym czy szklanym.

Jakie zalety mają etykiety samoprzylepne spożywcze?

Dobrze zaprojektowana etykieta spożywcza przyciąga wzrok klienta i znacznie zwiększa szanse na to, że kupi on dany produkt. Etykiety są dopuszczone do kontaktu z żywnością, idealnie nadają się więc na każdy produkt spożywczy. W przypadku np. etykiet na alkohol czy inne produkty przechowywane w chłodniach i lodówkach ważne jest, by etykieta była odporna na niekorzystne warunki, w tym przede wszystkim na wysoką wilgoć. Etykiety muszą być także wytrzymałe i czytelne dla klienta. Powinny mieć żywe, dobrze odwzorowane kolory i wysoką rozdzielczość. Najczęściej stosowaną techniką ich druku jest druk fleksograficzny. Każdy projekt może być dodatkowo wzbogacony laminatem czy lakierem ochronnym.

Dlaczego warto wybrać etykiety samoprzylepne według własnego projektu?

Indywidualny projekt etykiet na produkty spożywcze to ogromna szansa na wykorzystanie ich jako skutecznego narzędzia marketingowego. Nie ulega wątpliwości, że większość klientów kupuje przede wszystkim oczami. To dlatego tak ważna jest warstwa wizualna. Naklejki na pudełka, słoiki czy butelki można łatwo spersonalizować, dodając do projektu nie tylko skład produktu, jego pochodzenie i nazwę, ale także logo producenta czy chwytliwe hasło reklamowe. Dzięki dobrze zaprojektowanym etykietom produkt zyskuje nieszablonowy wygląd, a to przyciąga uwagę klientów i zwiększa rozpoznawalność marki na rynku. Etykiety, które zapadną w pamięć potencjalnych klientów, łatwo wyróżnią się spośród produktów konkurencji, co ma ogromne znaczenie np. w markecie. Klientowi łatwiej będzie zlokalizować produkt na półce, jeśli zauważy znaną mu etykietę. Takie przemyślane projekty etykiet można zamówić na stronie Etykiety.pl.

Jak widać, samoprzylepna etykieta na produkty spożywcze to nie tylko naklejka z najważniejszymi informacjami o produkcie, ale także skuteczne narzędzie marketingowe i nieodłączny element identyfikacji wizualnej marki.