E-dziekanat- znaczne ułatwienie zarówno dla pracowników uczelni, jak i studentów

E-dziekanat

Uczelnie już jakiś czas temu zaczęły wprowadzać większość swoich działań do internetu. Jest to po prostu wygodniejsze dla wszystkich. A chyba każdy szuka dla siebie najlepszych rozwiązań codziennych problemów. Jednym z nowoczesności wprowadzonych do internetu przez uczelnie jest e-dziekanat. Świat cały czas się rozwija i co za tym idzie cały czas pojawiają się nowe technologie. Są one tworzone szczególnie po to, aby ułatwiać jak największej grupie osób codzienne życie. A e-dziekanat to doskonałe rozwiązanie w tej sprawie.

Szczególnie przydatny on jest teraz, kiedy cały świat zmaga się z problemem koronawirusa. Niestety, ale każdy musiał nauczyć się żyć w nowej, zupełnie odmienione rzeczywistości. Z początku na pewno było trudno, jednak z czasem każdy z nas coraz bardziej się tego uczy i coraz lepiej sobie z tym radzi. I tak samo było też ze zdalnym nauczaniem. Na początku nikt nie wiedział jak się za to zabrać. Jednak z czasem każda osoba się tego coraz bardziej przyzwyczaja i dla wszystkich staje się to już normalne.

Czy e-dziekanat w czasach koronawirusa jest bardziej przydatny?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. E-dziekanat jest bardzo przydatny cały czas, a w czasach koronawirusa to już w ogóle znaczne ułatwienie dla wszystkich. Daje nam on wiele przydatnych. Aktualnie wszyscy starają się jak najbardziej to tylko możliwe unikać kontaktu z innymi ludźmi. Dlatego odwiedzanie dziekanatu stacjonarne byłoby po prostu niebezpieczne. Dlatego też dla wszystkich o wiele łatwiejsze jest załatwianie spraw zdalnie. W tym pomaga oczywiście e-dziekanat.

Znaleźć na nim można między innymi tablicę ogłoszeń. Jest ona bardzo ważna. I jest to bardzo ważna funkcja tego programu. Wykładowcy i inni pracownicy uczelni mogą w bardzo łatwy sposób przekazać informacje swoim studentom. Natomiast studenci mają do e-dziekanatu bardzo łatwy dostęp, dlatego odczytanie takich wiadomości nie jest niczym skomplikowanym. Co więcej znaleźć można tam plan zajęć. Dzięki niemu każdy student może poznać zarówno swój plan, jak i plan wykładowcy, do którego chciałby się zgłosić z jakimś problemem. Ułatwia to kontakt w godzinach, kiedy dana osoba nie prowadzi żadnych zajęć. A co można na nim jeszcze znaleźć?

Dzięki tej opcji można załatwić praktycznie wszystkie swoje sprawy związane ze studiami przez internet. Można tam znaleźć takie opcje jak na przykład statuty, regulaminy, zarządzenia, programy studiów, opłaty za studia, terminy obligatoryjne, terminy zjazdów, formularze podań. Ale także można w bardzo prosty sposób skontaktować się z samorządem szkolnym co w wielu przypadkach jest bardzo konieczne. Rejestracja do e-dziekanat również nie należy do tych najtrudniejszych rzeczy.

E-dziekanat- jak pomaga studentom w nauce na danej uczelni?

Wymuszenie zdalnego nauczania znacznie utrudniło naukę zarówno młodzieży, dzieciom, ale także studentom. Dla żadnej z tych grup nie jest dobre rozwiązanie, jednak musimy się już z tym pogodzić. Życie w nowej zmienionej rzeczywistości dla nikogo nie jest łatwe. Jednak z czasem zaczynamy się do tego przyzwyczajać. I dokładnie to samo dzieje się ze zdalnym nauczaniem. Początkowo było one dla wszystkim problematyczne, jednak aktualnie chyba każdy się już do tego przyzwyczaił. Co oczywiście nie zmienia faktu, że normalne stacjonarne nauczanie byłoby o wiele bardziej efektywne. Jednak niestety na razie jest to po prostu niemożliwe.

Jednak w radzeniu sobie z tą sytuacją pomaga wiele możliwości jakie daje internet. Jedną z nich jest właśnie e-dziekanat. Jest to oczywiście znaczne ułatwienie dla studentów. Mogą oni w tym miejscu załatwić wszystkie ważne sprawy bez wychodzenia z domu. Składanie podań także jest możliwe przez internet, co praktycznie minimalizuje całkowicie odwiedzanie stacjonarnej siedziby dziekanatu. Jest to możliwe tylko w momencie, kiedy danej sprawy nie da się załatwić zdalnie. Wtedy odpowiednie osoby zapraszają takiego studenta do stacjonarnej siedziby, aby mu pomóc.