Druk wielkoformatowy uv – dlaczego powinieneś dołożyć go do oferty swojej drukarni?

Wiosna to czas, gdy każda drukarnia 5m ma sporo pracy, bowiem większość firm decyduje się na nowe kreacje reklamowe. Pomyśleliśmy, że skorzystamy z okazji i porozmawiamy trochę o tym, czym właściwie jest druk UV, i dlaczego dodanie tej opcji drukowania do możliwości produkcyjnych jest tak wspaniałe dla potencjalnych klientów chętnych na banery 5m.

Zasadniczo to, co wyróżnia tę drukarkę oferującą banery uv od innych, to właśnie sama technologia utwardzania UV. Ten typ drukarki pozwoli nam drukować bezpośrednio na materiałach takich jak akryl z rekordową szybkością i niesamowitą szczegółowością – a wszystko to przy zachowaniu najwyższych standardów przemysłowych dla procesów drukowania przyjaznych dla środowiska!

W tym artykule wyjaśnimy, jak działa druk UV, co może zrobić drukarka UV i dlaczego banery uv jest to doskonały wybór dla osób poszukujących niestandardowego sposoby reklamy!

Co to jest druk UV?

stendy 3d drukarniaDruk UV to forma druku cyfrowego, która wykorzystuje ultrafioletowe światła do suszenia lub utwardzania atramentu w trakcie drukowania. Ponieważ drukarka rozprowadza tusz na powierzchni materiału (zwanego „podłożem”), specjalnie zaprojektowane światła UV podążają tuż za nim, utwardzając – lub susząc – atrament właściwie natychmiast .Druk banerów 5m Pierwotnie opracowany do szybkiego suszenia żelowych lakierów do paznokci podczas manicure nie mógł pozostać niedoceniony. Tym samym zastosowania światła ultrafioletowego szybko rozszerzyły się na rynki przemysłowe i handlowe. Ponieważ światła UV natychmiast utwardzają zadrukowany tusz, kropki mokrego atramentu nie dają się rozmazać po wydrukowaniu, co skutkuje znacznie drobniejszymi szczegółami. Ponadto farby utwardzane promieniami UV:

  • są odporne na warunki atmosferyczne
  • oferują zwiększoną odporność na blaknięcie.

Z tego powodu druk wielkoformatowy uv oferowany przez eye-design.net.pl jest tak popularny. Ten proces utwardzania jest bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ wytwarza niewiele złego wpływu na środowisko ma ograniczony zapach i wydalane ciepło. Utwardzanie promieniami UV umożliwia również stosowanie drukarki płaskiej z nietradycyjnymi materiałami, takimi jak akryl lub aluminium. W rzeczywistości ploter płaski UV jaki wykorzystuje drukarnia banerów uv jest kompatybilny z większością podłoży.

Drukarnia banerów uv – za co jeszcze ją kochamy?

Wprowadzenie do swojej oferty drukarki UV jest doskonałym dodatkiem do niestandardowych możliwości produkcyjnych. Aktualne możliwości druku w firmach mogących zaoferować banery wielkoformatowe uv pozwalają produkować te same wysokiej jakości prace, co drukarki rozpuszczalnikowe, tylko na grubszych podłożach! Owszem, maszyny do sitodruku są przystosowane do grubszych materiałów, takich jak akryl, jednak zamówienia te zazwyczaj zawierają minimalne ilości zamówień, które mogą nie spełniać potrzeb każdego klienta. Ta sama wysoka jakość druku i dodatkowa elastyczność sprawiają, że nowa drukarka uv jest doskonałym towarzyszem obecnych możliwości produkcyjnych, drukarni które stawiają na rozwój.

[TB]