Drewniane, metalowe, szklane – które komercyjne drzwi wybrać?

Kiedy projektujesz wnętrze swojej firmy, masz wiele możliwości do wyboru, jeśli chodzi o dobór drzwi. Wybór odpowiednich drzwi do pomieszczeń wejściowych i wewnętrznych może być ważniejszy niż Ci się wydaje.

Odpowiednie drzwi zapewniają:

  • ochronę
  • dźwiękoszczelność
  • widoczność
  • ochronę przeciwpożarową
  • jakikolwiek inny cel

Niewłaściwe drzwi mogą przeszkadzać więcej niż pomagają. Więc które wybrać?

Główne typy drzwi

Trzy główne typy drzwi to szklane drzwi, metalowe drzwi i drzwi drewniane. Z tych drzwi szklane są zazwyczaj najdroższe, metalowe drzwi oferują najlepsze połączenie wartości i kosztów, a także ochrony, a drewniane drzwi wewnętrzne mają najbardziej elegancki wygląd i najlepszą izolację akustyczną.

Plusy i minusy każdego typu

Szklane drzwi

Szklane drzwi wyglądają świetnie. Architekci preferują szklane drzwi ze względu na ich estetyczny wygląd, a szklane drzwi zapewniają również doskonałą widoczność. Mogą sprawić, że sale konferencyjne będą wydawać się większe lub stanowić zachęcający sposób, w jaki klienci będą mogli zajrzeć do Twojej firmy.

Pierwszy minus szklanych drzwi jest dość oczywisty: mogą się zbić. Powinieneś szukać podwójnych szklanych drzwi lub tych z grubszymi ramami, aby zapewnić najlepszą ochronę przed rozbiciem. Szklane drzwi mogą być również dość drogie i wymagają codziennego czyszczenia. Wreszcie, jeśli masz szklane drzwi z przodu swojej firmy, ważne jest, aby wnętrze zawsze wyglądało zachęcająco.

Metalowe drzwi

Metalowe drzwi są zazwyczaj puste wewnątrz i zapewniają dobre bezpieczeństwo. Zwykle są również łatwe do modyfikacji, co oznacza, że ​​można na nich umieszczać znaki lub przewodzić przez nie kable i przewody bez narażania bezpieczeństwa. Są także najlepszymi drzwiami pod względem odporności ogniowej, a większość z nich może powstrzymać ogień i wysokie temperatury nawet przez 90 minut.

Głównym minusem metalowych drzwi jest ich wygląd. Nie oferują bardzo przyjemnej estetyki, a ponieważ farba lub powłoka na nich zaczyna zanikać, są trudniejsze w utrzymaniu niż inne typy drzwi. Są to również ciężkie drzwi i mogą być podatne na rdzewienie.

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane są najmniej popularnym rodzajem drzwi komercyjnych, które można znaleźć, ale istnieją pewne powody, dla których drzwi z drewna naprawdę warto rozważyć. Mogą nadać biuru znaczny powiew wyrafinowania. Jeśli chcesz, aby pokój był bardziej prywatny, umieszczenie zasłon na oknach i zainstalowanie drewnianych drzwi to świetny sposób, aby to osiągnąć. Drewniane drzwi są również najbardziej izolujące.

Drzwi drewniane są najczęściej używane w domach mieszkalnych – jeśli są używane w środowisku biznesowym, są to zazwyczaj pół-szklane drzwi lub drzwi do mniejszych i prywatnych pomieszczeń. Zazwyczaj nie są one zwykle używane w korporacyjnym środowisku biurowym i częściej można spotkać je w branżach takich jak placówki medyczne, w których wymagana jest prywatność Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego typu drzwi, koniecznie zajrzyj tutaj: http://www.podlogi-naturalne.pl/drewniane-drzwi-kalisz/.

[TB]