Dostosuj swój biznes i utrzymaj klientów!

baristka_z_karta

Polacy coraz chętniej zamiast po gotówkę sięgają po kartę płatniczą – niestety wciąż wiele punktów handlowo-usługowych nie zapewnia swoim klientom możliwości przeprowadzenia transakcji bezgotówkowych. Jak wygląda sytuacja u Ciebie?

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się Państw w zakresie finansów. Duże zainteresowanie nowymi technologiami ma także duży wpływ na rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Prawdziwy przełom zaczął się w 2015 roku, kiedy to znacząco wzrósł obrót bezgotówkowy. W jaki sposób Polacy argumentują swój wybór? Płatności bezgotówkowe to gwarancja szybkości, wygody oraz innowacyjności. Według najnowszych badań prawie 60% respondentów jako preferowaną metodę płatności wybierają transakcje bezgotówkowe. Co ogranicza ten rozwój? Przede wszystkim brak terminali płatniczych w punktach handlowo-usługowych (szczególnie w mniejszych miejscowościach). Z drugiej strony czym argumentują przedsiębiorcy swoją decyzję o braku terminali płatniczych w swoich punktach handlowo-usługowych? Największą przeszkodą jest obawa przed wysokimi kosztami związanymi z zakupem sprzętu oraz abonamentem za świadczenie usługi (transakcje bezgotówkowe).

Brak płatności bezgotówkowych? Klient rezygnuje z zakupu

Zdarzają się przypadki w których w przypadku braku terminala płatniczego w punkcie handlowo-usługowym, klient po prostu rezygnuje z zakupu. Dlatego jako przedsiębiorca, który nie chce tracić klientów ze względu na ograniczenia, dodatkowo pozyskać nowych klientów. Postaw na innowacyjne rozwiązania i zapewnij swoim klientom terminale płatnicze (płatność telefonem oraz karta płatniczą). Dobrą wiadomością dla wszystkich przedsiębiorców, którzy mają obawę przed kosztami jest Program Polska Bezgotówkowa.

Program Polska Bezgotówkowa – czyli darmowe terminale płatnicze

Na początku roku 2018 wystartował Program Polska Bezgotówkowa, kierowany do mikro i małych przedsiębiorców. Jego głównym celem jest promocja, popularyzacja oraz rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Na co możesz liczyć? Dzięki Fundacji Polska Bezgotówkowa (odpowiedzialna za Program Polska Bezgotówkowa) możesz nie tylko otrzymać darmowe terminale płatniczy (nawet do 3 sztuk), ale program pokryje również abonament za świadczenie usług związanych z płatnościami bezgotówkowymi przez 12 miesięcy. Szczegóły dotyczące Programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie bezgotowki.pl https://bezgotowki.pl/o-programie/.