Dlaczego warto zatrudniać pracowników sezonowych?

junge frau sortiert aktenordner ein

Okres od czerwca do września to w wielu przedsiębiorstwach czas urlopów, który niejednokrotnie ściśle wiąże się z brakiem rąk do pracy. Nic więc dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się w tym czasie na zatrudnienie dodatkowych pracowników na czas określony. Tym bardziej, że to właśnie w tym letnim okresie pracy bardzo często przybywa i potrzebnych jest znacznie więcej pracowników, niż mogłoby się wydawać. Jeśli Twoja firma znalazła się właśnie w sytuacji, albo wiesz, że niedługo się w niej znajdzie, już dziś zapoznaj się z naszym materiałem, w którym opowiemy, dlaczego warto postawić na pracowników sezonowych.

Kto to jest pracownik sezonowy

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że pracownik sezonowy to wyłącznie taki, pracujący w rolnictwie i sadownictwie, grubo się mylisz. Chociaż rzeczywiście w dużej mierze to właśnie te sektory gospodarki wykazują największe zapotrzebowanie na dodatkową siłę roboczą, nie oznacza to, że pracowników sezonowych można sprowadzać wyłącznie do tej branży. Co więcej, nie zawsze jest to okres wakacyjny, dla przykładu, w firmach kurierskich i przewozowych, pracownicy sezonowi potrzebni są najbardziej w okresach przedświątecznych, a więc również zimą. Pracownik na sezon jest więc osobą, zatrudnianą na czas określony, jako osoba do pomocy w firmie, gdy okazuje się, że Twoi zatrudnieni na stałe pracownicy, nie wyrabiają się z obowiązkami przez ich nadmiar. To właśnie dzięki takim osobom Twoja firma może prosperować dobrze i nie zwalniać tempa nawet w momencie, gdy przyjdzie większe zamówienie niż ilość zatrudnionych w firmie osób, które mogłyby je zrealizować.

Korzyści z zatrudniania pracowników sezonowych

Jak doskonale zdajesz sobie sprawę, dodatkowe ręce do pracy, szczególnie w tak zwanym gorącym okresie zawsze są na wagę złota. Jeśli więc znalazłeś się w takiej podbramkowej sytuacji, nie kombinuj z nadgodzinami – zmęczony pracownik wcale nie jest efektywny. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie tymczasowe zatrudnienie kilku osób do pomocy w firmie czy przedsiębiorstwie, które na okres tego konkretnego zlecenia czy też kilku najbliższych miesięcy, będą mogły pomóc Twoim etatowym pracownikom. Taka pomoc wpłynie znacząco na postęp prac i niezwalnianie tempa, a wszyscy będą z tego zadowoleni – przede wszystkim osoby, które niejednokrotnie po okresie długiego bezrobocia, będę mogły choć na moment wrócić do pracy. A kto wie, może się okazać, że któryś z Twoich nowych pracowników sezonowych okaże się na tyle dobry, że będziesz chciał zatrudnić go na stałe?

Gdzie szukać dobrych pracowników na sezon?

To zdecydowanie największa bolączka wielu przedsiębiorców – gdzie szukać i jak sprawdzić, czy rzeczywiście dana osoba będzie pracowała dobrze i rzetelnie. W tej materii najlepiej zdać się na agencje pracy, takie jak https://www.gppeople.pl/, które od lat siedzą w branży, znają się na ludziach, mają bazy godnych zaufania pracowników tymczasowych i przede wszystkim – mają w tej materii niemałe doświadczenie. Dzięki takiej współpracy będziesz mieć pewność, że pracownicy przychodzący do Twojego przedsiębiorstwa to osoby, które chcą pracować i będą swoje obowiązki wykonywać sumiennie, a przecież w tym gorącym okresie to dla Ciebie priorytet.