Dlaczego warto używać obrusów w restauracji?

Płócienne obrusy to potężny aspekt wystroju Twojej restauracji. Mają moc tworzenia nastroju (formalny, casualowy, romantyczny, fantazyjny, itp.). Obrusy z gipiurą mają moc, by określić oczekiwania dotyczące jakości i ceny dań. Mają one także moc zwiększania komfortu gości poprzez zmniejszenie hałasu, poprawę warunków sanitarnych i kontrolowanie wycieków – lepiej niż stoły pozbawione obrusów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wielu korzyściach płynących z używania obrusów w swojej restauracji, a jeśli zdobędziesz pewność, że obrusy żakardowe to dokładnie do, czego chcesz – zajrzyj tutaj: przytulnywystroj.pl.

Płócienne obrusy są bardziej eleganckie

Pomyśl o najlepszych posiłkach w swoim życiu. Jest spora szansa, że były serwowane na obrusach w bardzo cenionej restauracji. Oczywiście, zawsze niesamowity jest posiłek, jeśli jadłeś go ze znajomym w restauracji przy wielkiej okazji, ale spójrzmy prawdzie w oczy, te posiłki są wyjątkowe, kiedy towarzyszy im obrus z gipiurą.

Faktem jest, że 75% konsumentów kojarzy stoły pokryte koronkowym obrusem z lepszej jakości żywnością.

Płócienne obrusy zmniejszają hałas

Wystrój restauracyjny z bielizną stołową pochłania szum. Jadalnie z twardymi powierzchniami to zawsze większy hałas. Jest to chyba najbardziej niedoceniana korzyść wynikająca z posiadania obrusów. Można sporo usłyszeć o wielu starszych klientach, którzy po prostu nie wybierają się do restauracji, jeśli jest tan zbyt głośno. Założę się, że ty też.

Płócienne obrusy plamoodporne są bardziej sanitarne

Na pierwszy rzut oka gołe stoły restauracyjne mogą wyglądać czysto, ale tak nie jest. Faktem jest, że stoły niepokryte obrusem mogą być pożywką dla szkodliwych, mikroskopijnych bakterii. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie – obrusy szydełkowe.

Obrusy znacznie zmniejszają liczbę bakterii, dając pewność że stoły są bardziej higieniczne. Czemu? Ponieważ, gdy obecna restauracja zamyka pracowity dzień cała bielizna stołowa – obrusy i wszystkie – zostają zmienione na nową. To proste, wygodne i bardziej higieniczne.

Płótno obrusowe absorbuje wycieki

Wyobraź sobie kieliszek wina rozlewającego się po gołym stole. Wyciek rozprzestrzenia się szybko, ściekając z krawędzi stołu na krzesło i podłogę. Zdarza się to błyskawicznie i może zepsuć wieczór jednego lub kilku gości.

W przypadku bielizny stołowej plamy po prostu wchłaniają się w materiał, zapobiegając ich dalszemu rozprzestrzenianiu się i minimalizując ryzyko zrujnowania koszuli, spodni lub sukienki. Wypadki są nieuniknione, ale ich działanie można zminimalizować za pomocą obrusów właśnie.

Płótno obrusowe jest dobre dla środowiska

W trakcie jednej kolacji zużywa się od 3 – 5 papierowych serwetek na posiłek, na osobę. Wysokiej jakości serwetka obiadowa może być prana minimum 75 razy zanim będzie musiała zostać wymieniona. Tak więc, według ostrożnych szacunków, 1 wysokiej jakości, serwatka obiadowa pozwala zaoszczędzić 225 papierowych serwetek – chyba efektów tego nie trzeba nikomu tłumaczyć – względem naturalnego środowiska.

[TB]