Dlaczego warto podnosić swoje kwalifikacje?

Dynamika współczesnego rynku pracy wymaga doskonalenia swoich umiejętności nie tylko od pracowników sektora prywatnego. Również przedstawiciele administracji publicznej, w tym urzędnicy każdego szczebla, powinni dokładać starań, by nieustannie poszerzać swoją wiedzę i perspektywy. Dlaczego tak istotne jest, by nie spocząć na laurach, i zdobywać nowe kwalifikacje we wszystkich przydatnych dziedzinach?

Zmiany przepisów – realia pracy urzędnika

Niezależnie od tego, jakie dokładnie stanowisko zajmuje dana osoba, praca w urzędzie od zawsze wiąże się z koniecznością uzupełniania swojej wiedzy o wszelkie nowe przepisy, ustawy i rozporządzenia. To dużo więcej, niż tylko wiedza teoretyczna – zadaniem urzędnika jest także jasna komunikacja z petentami oraz udzielanie im aktualnych, istotnych informacji.

Samodzielne wgłębianie się w gąszcz niekończących się przemian prawnych może być sporym wyzwaniem, dlatego szkolenia dla urzędników już od dawna cieszą się tak dużym powodzeniem. Dotyczą one zarówno sytuacji na gruncie polskim, jak i europejskim i międzynarodowym, dzięki czemu kursanci otrzymują pakiet uniwersalnych, koniecznych w ich pracy informacji.

Praca online – trudniejsza, niż się wydaje

Tegoroczne warunki pracy tak bardzo różnią się od tego, do czego przyzwyczajeni byliśmy od niepamiętnych czasów, że wiele osób z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Pandemia koronawirusa wymusiła na instytucjach każdego szczebla błyskawiczne wdrożenie pracy online, jednak nie wszystkie podmioty były odpowiednio przygotowane na ten znaczący krok.

Szkolenia pracowników z zakresu szeroko pojętego IT pozwalają odnaleźć się im w nowej sytuacji, wyposażając ich przy okazji w zestaw umiejętności, które w erze informatycznej są nie do przecenienia. Ponieważ sytuacja związana z pandemią ciągle się rozwija, tym istotniejsze jest przygotowanie się do ewentualności dłuższej pracy online i związanych z nią wyzwań.

Umiejętności miękkie – podstawa w pracy z klientem

Inwestycja w poszerzanie spektrum umiejętności miękkich to obecnie priorytet we wszystkich dużych firmach, ale ich znaczenie podkreśla się także w pracy administracji publicznej. Wiadomo już, że zdolności i zachowania świadczące o empatii, otwartości czy gotowości do pracy w zespole to nie tyle cechy charakteru, co konkretna wiedza oraz metody na jej wdrożenie.

Umiejętności miękkie jak najbardziej można wyćwiczyć, dlatego powiązane z nimi szkolenia w Warszawie stanowią tak atrakcyjną propozycję. Tego rodzaju wiedzę powinni przekazywać doświadczeni instruktorzy, którzy są w stanie potraktować indywidualnie każdego uczestnika, ułatwiając mu opanowanie zestawu nowych kompetencji.