Dlaczego warto budować dom z drewna

Współczesna architektura nie oznacza już tylko i wyłącznie budowania w technologii murowanej. Mimo, że jest to wciąż jedna z największych grup produktowych, swoje miejsce ustępuje innemu, popularnemu materiałowi jakim jest drewno. Dlaczego warto zainteresować się bliżej nieruchomościami wykonanymi z drewna i co może przekonać nas do decyzji o wybraniu tej właśnie technologii?

Złote czasy drewna

Zakup nowego domu wiąże się nie tylko z podjęciem trudnej decyzji o rodzaju technologii w jakim zostanie wykonany, ale również z dużym nakładem finansowym, który zwykle staramy się ograniczyć różnymi sposobami. Musimy pamiętać, że w tym przypadku nie ma drogi na skróty i stawiając dom, warto zadbać o jego najwyższą jakość. Warto również wybrać odpowiedni projekt domu, który spełni stawiane przed nim oczekiwania. Niewątpliwie jeśli chodzi o trwałość, domy murowane nie mają sobie równych. Nie oznacza to jednak, że inne technologie wypadają na ich tle niekorzystnie. Drewno jest jednym z surowców, które charakteryzuje wysoka wytrzymałość, dlatego jest świetnym materiałem na konstrukcje domów jednorodzinnych. Izolacja go od źródła wilgoci, odpowiednia obróbka i wybór dobrej jakości materiałów, sprawią, że szkielet wytrzyma przez dziesiątki, a nawet setki lat. Jeśli więc zależy Ci na domu, który odziedziczą kolejne pokolenia, dom z drewna spełni Twoje wymagania.

Szybkość – to kolejna cecha przemawiająca na korzyść drewnianych posesji. Prace na budowie mają swój początek i koniec w okresie zaledwie kilku tygodni, co znacznie skraca drogę inwestorów do własnych czterech kątów. Ponadto większość etapów to tzw. “prace suche”, dzięki czemu nie ograniczają nas w żaden sposób warunki atmosferyczne. Budowa może odbywać sie nawet zimą, ponieważ jedynym mokrym elementem jest wylanie fundamentów.

Kropka nad i

Kiedy już zakończą się prace budowlane i ruszy proces aranżacyjny, on również nie powinien przysporzyć nowym mieszkańcom domu większych trudności. Drewno pozwala na stworzenie bardzo stylowych wnętrz, które za każdym razem będą prezentować się bardzo oryginalnie. Wszystko za sprawą rodzaju drewna jakie wybierzemy! Każdy z nich charakteryzuje się innym wyglądem, a nawet strukturą. Możemy wybierać spośród wielu gatunków drewna np. dąb, mahoń, buk, które dodatkowo posiadają różną barwę i linie usłojenia. Możemy również spotkać się z dekoracyjnymi wybarwieniami, różnymi technikami np. szczotkowaniem, a nawet pozwolić sobie na zestawieniu ze sobą kilku rodzajów drewna.

Styl drewnianego wnętrza nie musi być również stricte rustykalny. Surowiec świetnie komponuje się z innymi materiałami m.in. szkłem, które jest najpopularniejszym elementem nowoczesnego wzornictwa. To również idealny materiał uzupełniający klasykę. Ociepli biel, podkreśli dekoracyjne formy mebli nadając wnętrzu przytulności i domowego klimatu. Drewno dobrze odnajduje się również w stylu orientalnym i eklektycznym. Ciekawa forma oświetlenia, czy wzorzyste elementy jeszcze bardziej podkreślą jego charakter. Jest na tyle neutralnym tłem, że rozwiązania aranżacyjne są niemal nieograniczone!

Materiał powstał we współpracy z Archido.pl