Depilacja a epilacja porównanie zabiegów medycyny estetycznej.

Usuwanie niechcianego owłosienia ciała jest częścią higieny osobistej – mamy różne sposoby robienia tego w zależności od wyników, których szukamy w danym momencie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o obu rodzajach usuwania włosów, takich jak epilacja i depilacja laserowa Białystok – czytaj dalej.

Najpopularniejsze metody pozbywania się niechcianego owłosienia to:

Depilacja woskiem: rezultaty utrzymują się około 3 tygodni, a do wyboru są różne opcje, w zależności od rodzaju włosów i obszaru poddawanego depilacji. To od zawsze była to jedna z najpopularniejszych metod ze względu na dobre wyniki.

Depilatory: wyrywają włosy z mieszków włosowych za pomocą obracającej się pęsety. Jeśli masz dużo włosów, może to nie być najlepsza opcja, ponieważ zwykle jest to dość bolesne.

Epilacja wykorzystująca światło laserowe lub impulsowe: metoda zbliżona do trwałego usuwania włosów, którą muszą przeprowadzać wyspecjalizowani specjaliści w certyfikowanych ośrodkach. Polega to na spalaniu mieszków włosowych za pomocą impulsów świetlnych, aby zapobiec ponownemu wzrostowi w przyszłości. Jest to zazwyczaj najdroższa opcja ze względu na optymalne rezultaty, jakie przynosi.

Epilacja laserowa w salonie kosmetycznym – na czym polega i czego się spodziewać?

Chociaż jest to najskuteczniejsza opcja pod względem rezultatów i czasu trwania, być może niewiele o niej słyszałeś, ponieważ różne metody usuwania włosów są często nazywane w podobny sposób. W tym przypadku depilacja w formie epilacji odnosi się do usuwania włosów od nasady, co jest najlepszym sposobem na dłuższe utrzymanie ich w ryzach.

Depilacja – co warto wiedzieć o tej metodzie usuwania włosków

Jeśli jest realizowana w zaciszu domowym to chociaż odrost można zobaczyć po 2-3 dniach, jest to opcja wybierana przez wiele osób, gdyż pozwala osiągnąć szybki, bezbolesny efekt, ponieważ wystarczy obciąć tylko widoczną część włosów (równo ze skórą). W niektórych przypadkach prowadzi to do pojawienia się plam i podrażnień, a także do szorstkiej tekstury skóry. Znacznie lepiej, gdy za depilacją stoją profesjonalne gabinety kosmetyczne – wtedy można liczyć na większy komfort i lepszy, bardziej długotrwały efekt.

Najpopularniejsze opcje depilacji wykorzystywane w domach, czasem w salonach piękności:

Golarki i żyletki: najczęściej powtarzająca się metoda ze względu na łatwość użycia i wygodę, ponieważ można je zabrać niemal wszędzie.

Kremy do depilacji: nieco bardziej uciążliwa, ale też skuteczna opcja.

Gąbki do depilacji: usuwają włosy poprzez tarcie w kontakcie ze skórą, chociaż w niektórych obszarach nie są tak skuteczne, jak w innych.

Nasza rada jest taka, że jeśli chcesz osiągnąć trwały efekt, zminimalizować pory i zachować miękkość skóry, zdecyduj się na epilację bądź inne metody depilacji dostępne w profesjonalnym salonie. A jeśli zdecydujesz się na jeden z różnych rodzajów – zawsze przeczytaj rekomendacje, aby mieć pewność, że oddajesz swoją skórę w doświadczone i profesjonalne ręce. To ma niebanalne znaczenie, bez względu na to, przy jakiej metodzie ostatecznie zostaniesz.