Szukasz darmowego coworkingu? Wybierz Współpracownię w Galerii Łomianki pod Warszawą

Czy tego chcemy, czy nie, obecnie praca zdalna zdominowała życie naprawdę wielu z nas. Faktem jest jednak, że wielu pracowników i firm przekonało się, że takie rozwiązanie może się sprawdzić, a na dłuższą metę to opcja opłacalna dla obu stron. M.in. z tego powodu eksperci przewidują, że popularność pracy zdalnej, nawet w przypadku skutecznej walki z koronawirusem, będzie w Polsce rosła.

Jeżeli chcemy zdecydować się na pracę zdalną, warto wybrać coworking. Idealnym wyjście dla osób z Warszawy lub z Łomianek i okolic będzie Współpracownia, znajdująca się w Galerii Łomianki. Jest to bowiem naprawdę komfortowe, a przede wszystkim darmowe miejsce, w którym można uczyć się i pracować.

Największe problemy związane z pracą zdalną

Jest ich wiele, chociaż sporo z nich pokonujemy każdego dnia – wydajność, efektywność, komunikacja – cały świat uczy się obecnie pracy zdalnej. Dla wielu pracowników ma ona jednak ogrom plusów – brak kosztów dojazdu do pracy, brak korków, brak straconego czasu, możliwość wczesnego zaczęcia pracy, czasem kilka chwil po wstaniu z łóżka. Jeżeli tylko chcemy i umożliwi nam to pracodawca, dzięki pracy zdalnej nasz dzień staje się bardziej elastyczny.

Jest jednak problem, z którym poradzić sobie trudno, a jest to odpowiednie miejsce do pracy zdalnej. Obecnie pracujemy w sypialniach, kuchniach, salonach – miejscach do tego nieprzeznaczonych. Mało kto ma gabinet lub miejsce idealnie przystosowane do pracy zdalnej, zwłaszcza gdy w domu lub mieszkaniu pracuje zdalnie więcej, niż jedna osoba. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem staje się właśnie coworking.

Zalety coworkingu

Największą zaletą jest to, że otrzymujemy miejsce przystosowane do pracy. Coworkingi znajdują się zazwyczaj znacznie bliżej niż nasze biura, stąd dojazd do nich jest krótszy i tańszy. Dla wielu osób ważny jest również fakt wyjścia do pracy, oddzielenia życia prywatnego i zawodowego, wpływa to również znacznie na ich wydajność czy koncentrację w trakcie pracy. Z tego powodu wiele osób zdecydowanie wolałoby pracować właśnie w coworkingu, nie w mieszkaniu, domu czy w końcu swoim biurze.

Ceny coworkingów w Warszawie i okolicach

Niestety, niemal zawsze, gdy chcemy korzystać regularnie z coworkingu, czekają na nas opłaty, i niekoniecznie są one niskie. W jednym z Warszawskich coworkingów, za miesiąc korzystania z niego bez limitów, zapłacimy 700 zł. Jest to kwota zauważalna, zwłaszcza dla osób pracujących zdalnie na etacie czy początkujących przedsiębiorców lub freelancerów. Niestety, to kosz początkowy, i jeżeli oczekujemy miejsca parkingowego, musimy liczyć się z dopłatą 200 zł, natomiast jeżeli oczekujemy dedykowanego biurka, przy którym będziemy pracować tylko my, musimy dopłacić kolejne 500 zł. Jeżeli interesuję nas taka opcja, z parkingiem, kwota końcowa to już 1400 zł – niestety, całkiem sporo.

Zalety coworkingu w Galerii Łomianki

Jest to miejsce, które zostało przystosowane do tego, by móc w nim wygodnie i efektywnie pracować. Nie brakuje tutaj szybkiego internetu, biurek, wygodnych foteli czy podstawowych urządzeń biurowych. Jest nawet strefa do relaksu po lub w trakcie pracy – to naprawdę znakomite udogodnienie. Na ścianach czekają na nas plakaty Polskiej Szkoły plakatu, które zmieniają się regularnie – to coś, co może zainspirować nie jedną osobę. Całość prezentuje się w sposób naprawdę profesjonalny, stąd coworking sprawdzi się również w przypadku organizowania w nim spotkania biznesowego. Będzie to na pewno rozwiązanie lepsze niż sieciowe kawiarnie czy restauracje. Podobnie w przypadku samej pracy, co prawda można pracować również w kawiarniach, lecz komfort pracy we Współpracowni jest wręcz nieporównywalny!

Nie musimy również ponosić żadnych opłat za parking, chociaż faktycznie, nie możemy zdecydować się na biurko dedykowane – chyba że będziemy pojawiać się regularnie odpowiednio wcześnie, a dane miejsce do pracy będzie wolne, wtedy w praktyce będziemy pracować w jednym miejscu.

Działanie coworkingu w Galerii Łomianki

Coworking działa w godzinach pracy samej Galerii. Nie obowiązują w nim żadne zapisy, stąd może z niego korzystać każdy – wystarczy przyjść i zając swoje miejsce. Jeżeli miejsca brakuje, przysługuje ono temu, kto pierwszy pojawił się we Współpracowni.

Coworking idealnie nadaje się zarówno do pracy cichej, jak i pracy w grupach. Jeżeli jesteś studentem i szukasz miejsca do nauki, Współpracownia również jest dla Ciebie otwarta. Dużą zaletą jest również fakt, że na miejscu – w Galerii Łomianki – czekają na nas kawiarnie czy restauracje, stąd obiad czy przerwa przy kawie jak najbardziej są możliwe, do tego nie tracimy czasu na transport i przemieszczenie się, a z bogatej oferty wybieramy to, co naprawdę nam pasuje. Dodatkowo, po pracy możemy zdecydować się na szybkie zakupy – to znów olbrzymia oszczędność czasu.

Nic dziwnego, że tyle osób do tej pory decydowało się pracować we Współpracowni. Możesz do nich dołączyć – nie czekaj i dowiedz się więcej, odwiedzając stronę internetową Galerii Łomianki.