Czyszczenie hal produkcyjnych kontra przepisy BHP

Utrzymanie porządku w miejscu pracy jest niezbędne nie tylko w przestrzeniach biurowych, ale również w innych pomieszczeniach, w których pracownicy wykonują swoje obowiązki zawodowe. Czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych i innych pomieszczeń jest niezbędne zarówno ze względu bezpieczeństwa produkcji, jak i BHP. Warto o to zadbać, gdyż niedopełnienie tego obowiązku może przynieść pracodawcy sporo problemów.

Hale produkcyjne nie zawsze są przyjazne dla pracowników. Często wykonuje się w nich pracę w naprawdę trudnych warunkach. Produkcja zostawia śmieci, odpady, sporo kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, które lądują na podłogach, maszynach i innych elementach znajdujących się w hali. Trzeba regularnie ją sprzątać, aby ograniczyć zagrożenie dla zdrowia pracowników. Jeśli będą pracować w kiepskich warunkach i dodatkowo w takich, które sa dla nich zagrożeniem, częściej będą chorować, co zdecydowanie nie jest po myśli pracodawcy. Hale produkcyjne powinny być profesjonalnie sprzątane, dzięki czemu zasady BHP w miejscu pracy będą odpowiednio wypełniane.

Kto ma sprzątać na halach produkcyjnych

dysze do piaskarkiSprzątanie hal produkcyjnych zwykle nie leży w obowiązkach pracowników. W swoich umowach o pracę mają oni bardzo dokładnie wyszczególniony swój zakres obowiązków i powinni się go trzymać. Pracodawca nie ma prawa kazać im sprzątać, jeśli mają robić to po godzinach swojej pracy i nie mają za to płacone. W zakładzie przyda się więc profesjonalna ekipa sprzątająca, która wejdzie na halę produkcyjną po zakończonej pracy bądź w przerwie między zmianami. Dzięki temu kolejni pracownicy będą mieli dobre warunki, a nie będą musieli pracować w oparach i zanieczyszczeniu. Wybór profesjonalnej ekipy sprzątającej do pracy w halach produkcyjnych nie jest prosty. Musi to być doświadczona firma, która zna się na niestandardowych usługach sprzątających. Nie wszystkie firmy, które specjalizują się w sprzątaniu powierzchni biurowych, równie dobrze poradzą sobie na halach produkcyjnych czy w innych niełatwych warunkach.

Jak szukać dobrej firmy?

W ostatnich latach powstało całkiem sporo firm sprzątających, które oferują swoje usługi klientom indywidualnym i firmowym. Wybór jest więc spory zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Bez względu na to, czy interesuje nas mycie okien, pranie wykładzin warszawa, czy może profesjonalne sprzątanie na hali produkcyjnej, na pewno bez problemu znajdziemy firmę, która spełni nasze oczekiwania. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości usług, warto unikać firm, których stawki są dużo niższe od stawek rynkowych. Najczęściej wtedy także jakość ich pracy pozostawia wiele do życzenia. Przed wybraniem konkretnej firmy przejrzyjmy oferty co najmniej kilku różnych firm, sprawdźmy cenniki, a także, a może przede wszystkim, opinie na temat firmy. Jeśli firma ma dobre opinie, zapewne doskonale poradzi sobie także z naszym zleceniem. W przypadku wielu negatywnych opinii lepiej jest jednak omijać taką firmę sprzątającą bardzo szerokim łukiem.