Czym kierować się przy wyborze biura do wynajęcia w Warszawie?

proj-38-5-54fd698794b88-la

Warszawa to ogromne miasto z wieloma biurowcami i lokalami użytkowymi. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań idealnego miejsca do pracy dla siebie i swoich pracowników, przeczytaj nasz artykuł. Co wziąć pod uwagę, by cieszyć się z nowego biura jak najszybciej i jak najdłużej?

Nr 1: lokalizacja

Lokalizacja biura to chyba wciąż numer jeden pod względem czynników branych pod uwagę w trakcie jego poszukiwań. Nie ma się co dziwić – w końcu każdy chce mieć łatwy dostęp do miejsca pracy. Stąd najczęściej zajmowane są biura do wynajęcia w Warszawie Centrum. Pamiętaj jednak, że śródmieście to najbardziej zatłoczona dzielnica miasta, co możesz odczuć podczas przyjazdów i wyjazdów z biurowca. Jeśli nienawidzisz stać w korkach, postaw na biuro znajdujące się w innej dzielnicy, ale równie eleganckiej i biznesowej oraz z doskonałym, mniej zakorkowanym dojazdem.

Dobry dojazd dotyczy nie tylko Ciebie i Twoich pracowników, ale także klienta. Zadbaj o to, by do Twojego biura można było z łatwością dojechać komunikacją miejską, a przed budynkiem znajdował się parking.

Planujesz jadać lunche poza biurem? Wybierz lokalizację, w której znajduje się także restauracja z pysznym jedzeniem. Często robisz zakupy po pracy? Niech sklep z interesującej Cię branży będzie sąsiadował z Twoim biurowcem. Warto w ten sposób ułatwiać sobie życie.

Nr 2: Warunki

Wygląd oraz wyposażenie lokalu, jak i całego budynku, to kolejna ważna kwestia. Czy możesz określić go mianem „nowoczesny”? Wybierz biuro, w które nie będziesz musiał wiele inwestować, bo już na początku będzie reprezentatywne i dopasowane do Twoich wymagań. Pamiętaj, że w biurze Twoi klienci oraz pracownicy mają czuć się komfortowo.

Jeśli budynek ma więcej niż cztery kondygnacje powinien posiadać windę. Bardzo istotną kwestią jest także to, czy wybrany biurowiec jest chroniony przez alarmy, ochroniarzy i inne zabezpieczenia. Sprawdź też, czy interesujące powierzchnie biurowe posiadają np. czujniki dymu oraz dowiedz się, jak wyglądają drogi ewakuacyjne. Znaczenie ma również węzeł sanitarny – toalety powinny być czyste, świeże, pachnące i wyremontowane.

Nr 3: Cena

Jeżeli to cena jest głównym wyznacznikiem w doborze biura do wynajęcia, ostatecznie postaw na najatrakcyjniejszy wizualnie i funkcjonalnie lokal. Prawdopodobnie nie będzie znajdować się w ścisłym centrum (chyba że trafi Ci się jakaś niepowtarzalna okazja), więc zadbaj o dobry dojazd z każdej części miasta. Sam zdecyduj, na czym możesz oszczędzić, a czego nie odpuścisz za żadne pieniądze. Kluczem do sukcesu jest znalezienie złotego środka.

Powodzenia!