Czym jest co-packing i jakie korzyści przynosi?

Pakowanie jest niezwykle ważnym elementem działalności wielu firm istniejących na rynku. Korzystają one z wielu ciekawych rozwiązań, jakie można obecnie spotkać na rynku. Przykładem jest co-packing, czyli usługa świadczona przez operatorów logistycznych. W ostatnim czasie widać wzrost jej popularności, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, czym jest co-packing i jakie korzyści można czerpać z tej usługi.

  1. Co-packing – na czym polega?
  2. Outsourcing usług logistycznych — zalety co-packingu

Co-packing – na czym polega?

Usługa, jaką jest co packing to czynności, które polegają na szeroko pojętym pakowaniu oraz przepakowywaniu produktów z opakowań zbiorczych. Co-packing to też przepakowywanie towarów z opakowań jednostkowych. Usługa ta skupia się na tworzeniu gotowych zestawów, które są już opakowane na gotowo.

Działania, które skupiają się na co-packing to:

  • usług podstawowe, czyli pakowanie, przepakowywanie produktów, zamiana opakowań, wymiana uszkodzonych opakowań, pakowanie zestawów towarów, kompletowanie oraz konfekcjonowanie towarów, czyli tworzenie zestawów promocyjnych.
  • usługi dodatkowe — foliowanie, drukowanie, etykietowanie, dołączanie do opakowania naklejek, metkowanie, dołączanie kodów i gadżetów promocyjnych.

Słowem podsumowania, co-packing to działania, które związane są z pakowaniem produktów tak, by spełniały oczekiwania osoby zamawiającej. Usługa co-packingu jest rozchwytywana w ostatnim czasie przez rozmaite przedsiębiorstwa działające w branży marketingowej, farmaceutycznej czy spożywczej.

Outsourcing usług logistycznych — zalety co-packingu

Przepakowanie produktów, umieszczanie ich w opakowaniach zbiorczych, pakowanie usługowe to klucz do tego, by znacznie podnieść walory estetyczne danego towaru. Nie da się ukryć, że profesjonalnie zapakowany produkt znacznie lepiej przykuwa uwagę i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku danej marki.

Wysokiej jakości opakowanie produktu gwarantuje nie tylko pożądany wygląd całego zamówienia, ale również daje gwarancję dotarcia do znacznie większej grupy odbiorców. Co-packing cieszy się rosnącą popularnością wśród świadomych przedsiębiorców. Jeśli zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest zadbanie o wysoką jakość opakowań, jak klienci oraz kontrahenci cenią sobie opakowania gadżetów promocyjnych oraz zestawów podarunkowych, na pewno nie chcesz zostawić tego aspektu bez nadzoru profesjonalistów. Opakowania kartonowe z nadrukiem to strzał w dziesiątkę! Możesz wywindować swoją firmę na wyżyny, jeśli tylko zdecydujesz się na usługi odpowiedniej firmy pakującej!