Czy warto założyć sklep z tkaninami?

20141027_113239

Trudności w znalezieniu pracy powodują, że wiele osób decyduje się na poprowadzenie własnego biznesu. Często jednak trudno jest im wybrać branżę, w której chcą działać. Czy pomysłem na własny biznes może być sklep z tkaninami?

Od pewnego czasu można zaobserwować powrót do noszenia ubrań szytych na miarę. Do tego szycie stało się bardzo popularnym hobby wśród wielu pań. Na pewno więc pomysł, aby otworzyć sklep z tkaninami Odonati czego jest przykładem ma szansę zakończyć się sukcesem. Oczywiście sklep z tkaninami nie jest biznesem dla każdego. Praca w sklepie polega na kontakcie z klientami, na pewno więc w tej branży sprawdzą się osoby, które łatwo nawiązują kontakty z innymi.

Formalności

Decydując się na otwarcie własnego sklepu z tkaninami, musimy przejść pewne niezbędne formalności. W tym celu należy przede wszystkim złożyć wizytę w urzędzie gminy lub miasta, aby zarejestrować swoją działalność. We wniosku o zarejestrowanie firmy musimy wpisać kod Polskiej Klasyfikacji Działalności. Kolejny krok to wypełnienie wniosku CEIDG. Trzeba także wystąpić o nadanie numeru REGON, zgłosić swoją firmę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ostatni krok to wybranie formy opodatkowania i zgłoszenie do Urzędu Skarbowego. Jak widać, formalności związanych z otworzeniem własnego sklepu z tkaninami jest całkiem sporo.

Lokal, akcesoria i tkaniny

Otwierając swój sklep, musimy zastanowić się nad wybraniem lokalizacji. Raczej nie sprawdzi się sklep usytuowany na obrzeżach miasta, z kolei jednak w samym centrum wynajęcie lokalu może nas sporo kosztować. Na pewno lokalizacją wartą rozważenie jest duże osiedle mieszkaniowe. Niezbędny jest także zakup odpowiedniego wyposażenia – sprzedawane tkaniny muszą zostać wyeksponowane. Konieczny będzie zakup regałów z otwartymi półkami. Część tkanin można wyeksponować na specjalnych wieszakach. Niezbędna będzie również lada, miarka krawiecka i dobrej jakości nożyczki. Na koniec czeka nas decyzja, jakie tkaniny zamierzamy sprzedawać. Możemy oferować tylko tkaniny dekoracyjne, ubraniowe, ale też oba rodzaje materiałów. Na koniec nie pozostaje nam już nic innego, jak znaleźć dostawcę.

Reklama

Swój sklep musimy zareklamować. Na pewno na początku działalność będziemy dysponować małym funduszem na reklamę. Wydrukowanie ulotek nie pochłonie jednak zbyt dużych pieniędzy, a na pewno pozwoli nam dotrzeć do szerokiego grona klientów. Koniecznie umieśćmy przyciągający wzrok przechodniów szyld nad sklepem.