Czy Twój biznes może skorzystać z telepromptera? Poznaj trzy powody!

Eye-direct-photo-5

Jeśli pracownicy w twojej firmie muszą wygłaszać wiele przemówień lub prezentacji wideo, prawdopodobnie będziesz mógł porządnie skorzystać z dobrego telepromptera. Ludzie, którzy chcą, aby ich prezentacje biznesowe wyglądały wysoce profesjonalnie i były na miarę XXI wieku, wręcz powinni polegać na teleprompterach, które sprawią, że wypadną najlepiej jak tylko to możliwe.

Poniżej wymieniamy trzy główne powody pokazujące, dlaczego Twoja firma zyska, jeśli zacznie korzystać z telepromptera.

Spontaniczność

Jeśli użyjesz prezentera do prezentacji, zauważysz, że jesteś w stanie wyglądać i zachowywać się  znacznie bardziej spontanicznie. Będziesz patrzył prosto na swoich odbiorców przez większość prezentacji, co na pewno będzie dużo lepiej odbierane niż ciągłe opuszczenie wzroku. Jeśli mówisz do zgromadzonej publiczności, będziesz miał prompter wynajem cena po lewej i prawej stronie. Będziesz naprzemiennie patrzył na jedno, a potem na drugie jego oblicze, co znaczenie ułatwi Ci kontakt z całą publicznością. Jeśli teleprompter jest używany przez osobę która ma za sobą już pewne związane z nim doświadczenie można nawet sprawić wrażenie, że w ogóle się nie czyta i naprawdę patrzy się na swoich odbiorców, mówiąc z pamięci.

Kiedy wyglądasz jakbyś mówił wszystko z głowy, będziesz miał o wiele lepszy wpływ na odbiorców. Nie będą się rozpraszać, gdy ty patrzysz na przygotowaną mowę lub notki. To może przynieść spore walory biznesowe.

Jeśli czytasz skrypt w kamerze za pomocą telepromptera, będziesz mógł spojrzeć prosto w obiektyw kamery. Jeśli wzmocnisz swoje doświadczenie pewną praktyką będzie wydawało się jakbyś nie czytał w ogóle, bo będziesz mówił do swojej publiczności totalnie naturalnie. Przekonasz się, że wpływ twoich przemówień i prezentacji znacznie wzrośnie dzięki teleprompterowi.

Właściwe tempa

Jednym z bardziej niedocenianych aspektów dobrego podpowiadania jest to, że pomaga kontrolować tempo dostarczania mowy. Większość z nas, bez dużej praktyki, ma tendencję do mówienia zbyt szybko, gdy wygłasza prezentację lub czyta scenariusz. Chociaż wydaje nam się, że mówimy w normalnym tempie, w rzeczywistości mówimy zbyt szybko. Może to odciągnąć uwagę odbiorców od wiadomości, a część przekazu prezentacji zostanie utracona.

Teleprompter pozwala kontrolować to, jak szybko czytasz tekst. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć prędkość, z jaką wypowiadasz mowę, w zależności od stylu mówienia i ograniczeń czasowych. Bardzo pomocne jest również posiadanie telepromptera, dzięki czemu można dokładnie określić długość mowy, aby dopasować ją do napiętych harmonogramów.

Dokładnie zaplanowany tekst

W wielu prezentacjach biznesowych, uzyskanie trafnych słów jest absolutnie krytyczne dla ogólnego sukcesu przemówienia. Jeśli jest to ważne dla Twojej firmy, być może wcale nie chcesz polegać na pamięci ani wciąż przeglądać kart z notatkami, sprawdzając czy czasem czegoś nie pominąłeś. Korzystanie z dobrego telepromptera zapewni precyzyjne dostarczenie wiadomości, którą zamierzałeś przekazać i to jest chyba jego największa wartość dla biznesu.