Czy połączenie studiów i pracy jest możliwe?

pexels-photo-261909Wielu młodych ludzi w czasie studiów pragnie dorobić sobie dodatkowe pieniądze, ponieważ jest to czas zwiększonych wydatków. Jednak wiele z tych osób martwi się, czy pogodzenie pracy ze studiowaniem, a także nauką do egzaminów jest wykonalne.

Jakiej pracy należy szukać gdy jest się na dziennych studiach?

Niestety w przypadku studentów dziennych jest dość ciężko dopasować grafik pracy, albowiem zajęcia mogą odbywać się od rana do późnego popołudnia, w zależności od dnia, dlatego praca na pełen etat może być niemożliwa do zrealizowania. Studentom dziennym zazwyczaj jednak udaje się znaleźć taką pracę aby nie kolidowała ona ze studiami. Wiele ofert pracy skierowanych do studentów znajduje się na portalach internetowych jak na przykład Pracuj.pl . W łatwiejszej sytuacji znajdują się studenci zaoczni, którzy zazwyczaj nie mają żadnego problemu ze znalezieniem pracy, ponieważ od poniedziałku do piątku nie mają zajęć.
Jednym z ciekawych pomysłów jest tak zwana praca zdalna, gdyż możemy ją wykonać w dowolnym miejscu, jak na przykład na uczelni czy też w akademiku. Wielu ze studentów posiada w swoim planie przerwy, które mogą być nawet kilkugodzinne, zatem warto wykorzystać ten czas produktywnie. Ogromnym plusem takiej pracy jest to, że do wykonania jej potrzebujemy jedynie sprawnego komputera oraz dostępu do internetu.
Niestety nie zawsze udaje się znaleźć pracę, która byłaby związana z kierunkiem studiów, bowiem w tym czasie nie posiadamy jeszcze odpowiednich kwalifikacji oraz wiedzy. Jednak niektórzy pracodawcy cenią sobie fakt, że absolwent podczas studiów potrafił połączyć naukę z pracą, dlatego że wskazuje to na to, iż dana osoba jest ambitna oraz posiada doświadczenie.

Elastyczny czas pracy a studia

Czasami pracodawcy są otwarci na propozycje pracowników w kwestii ich godzin, podczas których mogliby oni pracować, dzięki czemu student będzie mógł pogodzić pracę, studia oraz życie towarzyskie. Niestety nie wszystkie kierunki idzie dopasować do takiego grafiku pracy ponieważ są one szczególnie wymagające, przez co znalezienie wolnych godzin może być naprawdę ciężkie. W takim wypadku można podjąć się pracy w czasie przerwy międzysemestralnej lub też podczas wakacji.

Dlaczego warto podjąć pracę podczas trwania studiów?

Dzięki podjęciu pracy student może uzyskać doświadczenie, które jest niezbędne w dalszej karierze zawodowej oraz nauczyć się wielu ważnych i ciekawych rzeczy. Taka praca, nawet jeśli nie do końca jest związana z kierunkiem podjętych studiów, z pewnością zaowocuje na przyszłość.