Czego Twoje dziecko może (a nawet powinno) nauczyć się w żłobku/przedszkolu?

Pozostawienie dziecka pod opieką innych jest trudne bez względu na wiek. Dzieci, które są nowe w przedszkolu lub żłobku bądź też są szczególnie przywiązane do rodziców, mogą mieć trudności z dostosowaniem się, chociaż te dzieci mogą również skorzystać z opieki. Samo wychowywanie dzieci jest trudne, ale wysokiej jakości ośrodek opieki dziennej potrafi zaoferować takie korzyści rodzicom i dzieciom, które będą je wspierać.

Podwójne dochody i możliwość robienia kariery przez oboje rodziców, w czasie gdy ich dzieci są radosne i bezpieczne już samo w sobie stanowi dużą zaletę, jednak dzieci w takich miejscach powinny także rozwijać podstawowe umiejętności społeczne, przyjaźnie, wiedzę i niezależność, które będą im służyć w miarę ich rozwoju.

Umiejętności społeczne

Opieka dzienna w żłobku bądź przedszkolu oferuje dzieciom w każdym wieku możliwość interakcji z rówieśnikami, którzy nie są ich rodzeństwem lub rodziną, często po raz pierwszy. Bez rodziców, którzy poprowadziliby ich przez interakcję – choć z nadzorem dorosłych, aby zapewnić, że dzieci się dogadują – dzieci uczą się, jak grać, dzielić się i uczyć się razem, podobnie jak w szkole.

Przyjaźnie

Inne dzieci, które twoje dziecko spotyka w przedszkolu, pochodzą z tego samego obszaru i często z tej samej dzielnicy. Prawdopodobnie będą uczęszczać do tych samych szkół. Przyjaźnie, które twoje dziecko nawiąże w żłobku bądź przedszkolu, będą mieć szanse by zostać na całe życie.

Pewność siebie

W domu rodzice są po to, by prowadzić swoje dzieci dosłownie na każdym kroku. Podczas gdy opiekunki w żłobku bądź przedszkolu oczywiście ściśle monitorują dzieci, dzieci uczą się słuchać instrukcji i same rozwiązywać problemy – nawet coś tak prostego jak poproszenie nauczyciela lub innego dziecka o pomoc lub znalezienie drogi do pokoju wzmacnia umiejętności rozwiązywania problemów dziecka i zwiększa ich zaufanie do własnych umiejętności.

Dodatkowo w szczególnie dobrych placówkach można liczyć na liczne okazje do rozwijania talentu podczas występowania przy takich okazjach jak:

  • Cztery pory roku – jesień

  • Zbiórka dla zwierząt, wspomagamy czworonożnych przyjaciół

  • Teatrzyk wiosenny

  • Zakończenie roku przedszkolnego

Pełną listę uroczystości znajdziesz tutaj: https://www.malapanda.pl/nowa-wies/program/uroczystosci.html.

Opieka dzienna zapewnia bezpieczny i bezpieczny środek między domem a szkołą, gdzie dziecko może uczyć się, dostosowywać i testować swoje umiejętności z pomocą opiekuńczego dorosłego w pobliżu. Przedszkole i żłobek stoją u boku twojego dziecka, kiedy uczy się, nawiązuje nowe przyjaźnie, zdobywa niezależność i zyskuje pewność siebie. Szukaj placówek z kompetentnymi i opiekuńczymi pracownikami, pomagającymi Twojemu dziecku w najlepszy możliwy sposób. Miłymi dodatkami są też świeży gorący posiłek i przekąski, zajęcia biblijne i zajęcia edukacyjne. Opiekunowie powinni być także certyfikowani w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pierwszej pomocy, a przede wszystkim powinien to być personel opiekuńczy i certyfikowany przez państwo.