Ciekawostki: dlaczego skóra owcza to coś dobrego dla Twojej skóry?

Skóry owcze mają wiele naturalnych korzyści zdrowotnych – zapewniają wsparcie dla punktów ucisku i obolałych kończyn, regulują temperaturę ciała w celu poprawy krążenia oraz są przyjazne dla skóry i odpychają bakterie. Ostatnie badania pokazują, że owcze skóry mogą nawet pomóc w promowaniu spokojnego snu!

Początek nowego roku często oznacza ponowne skupienie się na naszym zdrowiu i robienie pozytywnych rzeczy dla naszego dobrego samopoczucia. Ale zapomnij o diecie detoksykacyjnej i joggingach w styczniu – stosowanie skór owczych może również przynieść wiele korzyści zdrowotnych, nawet jeśli chodzi o to, by pozwolić sobie na kożuchy damskie naturalne . Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego!

Skóry owcze pomagają łagodzić bóle

Skóry owcze mają naturalnie karbowane włókna, które stanowią amortyzujące wsparcie dla twojego ciała. Naukowcy uważają, że dzieje się tak, ponieważ każde wełniane włosy lub włókno zawiera trójwymiarową spiralę, która działa jak miniaturowa sprężyna.

Dzięki absorpcji nacisku bez spłaszczania i równomiernemu rozłożeniu ciężaru na skórę owcze skóry odciążają kończyny, aby złagodzić bóle.

Skóry owcze regulują temperaturę ciała

Naturalne właściwości regulujące temperaturę wełny pomagają zmniejszyć ciepło, gdy jest zbyt gorąco, i zwiększyć ciepło, gdy jest zbyt zimno, dzięki czemu utrzymujesz odpowiednią temperaturę. U dorosłych utrzymywanie odpowiedniej temperatury podczas siedzenia lub leżenia na owczej skórze może przyczynić się do lepszego krążenia krwi.

Ta jakość jest również bardzo przydatna dla noworodków – zwłaszcza tych, które są przedwcześnie urodzone lub mają niską masę urodzeniową – ponieważ nie mogą one jeszcze regulować temperatury swojego ciała.

Skóry owcze zmniejszają tarcie i dyskomfort

Zewnętrzna warstwa białka na włóknie z wełny jest bardzo gładka, dzięki czemu włókna owczej skóry poruszają się względem siebie i umożliwiają ruch. Kiedy siedzisz lub leżysz na owczej skórze, twoja skóra porusza się po powierzchni z mniejszym oporem, aby zmniejszyć dyskomfort.

Jest to szczególnie przydatne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej – takich jak osoby starsze lub osoby po rekonwalescencji po operacji. Siedząc lub leżąc przez długi czas w tej samej pozycji warto spojrzeć na kożuchy, które mogą:

  • być wygodniejsze
  • chronić przed odleżynami

Skóry owcze powstrzymują brud i bakterie

Polar z owczej skóry jest naturalnie odporny na rozwój pleśni, roztoczy i pluskiew. Jego naturalne właściwości pochłaniające, odciągają wilgoć od skóry, zapobiegają również warunkom, które pozwalają na rozwój bakterii.

Skóry owcze są również oddychające, dzięki czemu powietrze nadal krąży wokół ciebie, gdy spoczywa na nich – ponownie zmniejszając gorące i lepkie środowisko, które uwielbia bakteria. Co najlepsze, możesz regularnie myć owczą skórę, aby utrzymać ją w czystości. Zachowaj ostrożność, aby utrzymać ją w doskonałym stanie – więcej informacji znajdziesz w internetowych przewodnikach na temat prania owczej skóry – warto z nich skorzystać, zwłaszcza jeśli zainwestujesz pieniądze w taki solidny kożuch!

Jak znaleźć zagubiony iPhone – praktyczne porady