Chcesz wymienić samochód na nowy? Co zrobić ze starym?

W życiu każdego kierowcy przychodzi taki czas, że stare auto przestaje wystarczać i chce je wymienić na nowe. Najczęściej jednak najpierw trzeba sprzedać stary, aby móc dołożyć środki do zakupu nowego. W poszukiwaniu możliwości sprzedaży auta, warto brać pod uwagę nie tylko ogłoszenia w internecie, ale również komisy samochodowe, które od lat cieszą się dużą popularnością zarówno wśród sprzedających, jak i kupujących.

Sprzedaż samochodu tylko z pozoru wydaje się prosta i bezproblemowa. W rzeczywistości jednak trzeba włożyć nieco wysiłku w to, by auta się pozbyć i uzyskać za nie odpowiednią kwotę. Niektóre formy sprzedaży nie są też natychmiastowe, a rozłożone w czasie. Dotyczy to wystawiania ogłoszeń na portalach motoryzacyjnych czy stronach ogłoszeniowych. Na początku trzeba zrobić zdjęcia i dobry opis, wstawić ogłoszenie, a następnie czekać na zainteresowanych. A ci nie zawsze pojawiają się od razu. Często bywa tak, że właściciel auta musi odebrać wiele wiadomości czy telefonów, pokazać auto kilku czy kilkunastu zainteresowanym osobom, a nadal nie uda się go sprzedać. Sprzedaż poprzez ogłoszenia jest więc dobra dla osób, którym nie zależy na szybkim pozbyciu się samochodu i są w stanie poczekać kilka czy kilkanaście dni lub tygodni.

Komis samochodowy – szybko sprzedasz auto

Jeśli chcesz sprzedać samochód szybko, bezproblemowo i praktycznie od ręki, ogłoszenie w sieci nie będzie dobrym pomysłem. Wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie komisu samochodowego, w którym można zostawić samochód. Komis samochodowy zaproponuje właścicielowi odpowiednią kwotę, a gdy ten będzie nią zainteresowany, całą transakcję można przeprowadzić praktycznie od ręki. Korzystanie z oferty komisów to bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli pojazdów, którzy nie mają czasu ani ochoty na wystawianie ogłoszeń w sieci. W komisie można sprzedać auto nawet tego samego dnia, w którym się do niego wybierzemy. Jest to więc opcja dla osób, którym zależy na czasie.

Warto szukać dobrych komisów

Komisy samochodowe cieszą się sporą popularnością od lat. Choć w ostatnim czasie wiele osób decyduje się na sprzedaż używanych aut bez pośredników, komisy nadal radzą sobie świetnie. Jest to bowiem doskonała opcja zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Kupujący ma spory wybór w jednym miejscu, sprzedający nie musi czekać, aż ktoś odpowie na ogłoszenie w sieci. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd do komisu, dobrze jest szukać sprawdzonych tego typu miejsc w naszej okolicy. Komisów samochodowych jest sporo zarówno w większych, jak i mniejszych miastach. Nie wszystkie jednak działają na tak samo dobrym poziomie, niektóre nie mają dobrych opinii i renomy. Warto więc przed wyprawą do komisu sprawdzić kilka takich miejsc w sieci, poczytać opinie, szczególnie na temat oferowanych w komisie cen i załatwiania różnych formalności. Dzięki temu unikniemy tych komisów, w których sprzedaż byłaby dla nas pod wieloma względami niekorzystna.