Chcesz mieć więcej klientów? Naucz się pomagać potencjalnym kupującym

business-3152586_960_720

Oferty sprzedażowe, na które klienci mogą natknąć się w internecie na każdym kroku, coraz mniej oddziałując na kupujących. Ludzie mają dość nachalnych reklam. Zamiast nakłaniać do zakupu, po prostu rozmawiaj z potencjalnymi kupującymi, cierpliwie odpowiadaj na ich zapytania i bądź użyteczny. Gwarantujemy, że to najlepsza strategia długoterminowa, jaką możesz obrać.

Bądź obecny na Facebooku

Zamiast ustawienia automatycznego czatu, poświęć trochę czasu na odpisywanie klientom lub oddeleguj te obowiązki na zewnątrz, na przykład agencji marketingowej. Prowadź dialog, a nie monolog ze swoimi klientami. Wyjaśniaj sporne kwestie, informuj o nowościach i promocjach na stronie, utrzymuj stały kontakt z klientami i służ im pomocą.

Odpowiadaj sprawnie na e-maile

Żyjemy w globalnej wiosce. Oznacza to, że skraca się dystans między ludźmi żyjącymi w innych krajach. Z zakupów w polskich sklepach internetowych korzystają również sąsiedzi zza granicy. Dlatego też warto zainwestować w przygotowanie profesjonalnego tłumaczenia treści i oferty naszego sklepu na języki obce – angielski, ukraiński czy francuski. W tym celu można skorzystać z oferty biura tłumaczeń http://www.centrumtlumaczen.pl/tlumaczenia/angielski/ i w ten sposób dotrzeć do szerszego grona konsumentów.

Uruchom sprawny system zwrotu zamówienia

Zakupy w internecie, choć wygodne i szybkie, wiążą się z ryzykiem braku możliwości przymiarki odzieży czy dokładnego odwzorowania koloru produktu na ekranie monitora. To z kolei może rodzić rozczarowanie i w efekcie niezadowolenie klienta z zakupu. Jednym z podstawowych praw konsumentów nabywających produkty w internecie jest możliwość ich zwrotu do 14 dni od momentu zakupu. Warto zadbać o bezproblemowe i sprawne zwroty, inwestując w system internetowy lub podpisując umowę z zaprzyjaźnioną firmą kurierską, która zadba o odebranie towaru od klienta i dostarczenie ich z powrotem do naszego magazynu. Sprawna realizacja zwrotów budzi wśród klientów poczucie zaufania, przełamuje lęk przed zakupami online oraz zachęca kupujących do częstszego odwiedzania naszego sklepu, co przekłada się również na większą sprzedaż.