Chcesz być trenerem personalnym? Zadbaj o swój wygląd!

AdobeStock_94564175-1600x1600

Dlaczego ludzie potrzebują trenera personalnego? Wraz z nowoczesną, globalną kulturą oraz związaną z nią, wszechobecną reklamą, na ludzi narzucane są pewne wzorce. Można dyskutować, czy zjawisko to jest pozytywne czy negatywne, jednak faktem jest, że ma ono ogromny wpływ na codzienne życie każdego człowieka.

Nie jest więc niczym dziwnym, że wiele osób zaczęło dostosowywać się do pewnych ideałów, dbając o swój wygląd zewnętrzny poprzez odpowiednią dietę, ćwiczenia, ciągle starając się czynić w tych kwestiach postęp. Będąc amatorem napotyka się jednak na pewien podstawowy problem – bez doświadczenia w takim treningu łatwo jest zrobić sobie krzywdę, a nie poprawić krzepę. Na pomoc nadchodzą właśnie trenerzy personalni, zawód, który popularność zyskał stosunkowo niedawno.

Co wiąże się z byciem trenerem personalnym?

Rzecz jasna, każdy, kto chciałby zostać trenerem personalnym musi dobrze znać się na swoim fachu, ponieważ prowadzenie dla kogoś treningu jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Nie chodzi tu tylko o pilnowanie klienta, aby wszystkie ćwiczenia wykonywał prawidłowo, ale i odpowiednią kompozycję zajęć. Konkurencja jest duża, ponieważ profesja ta należy do raczej przyjemnych i jednocześnie opłacalnych, a kwalifikacje ograniczają się głównie do umiejętności przeprowadzania dobrze zbalansowanej gimnastyki. Aby wybić się z tłumu trzeba czegoś więcej, trzeba nie tylko umieć się zareklamować, ale również być reklamą samą w sobie.

Na co ludzie zwracają uwagę przy wyborze trenera?

Wiadomą rzeczą jest, że aby być trenerem trzeba mieć najpierw doświadczenie w jakimś sporcie. Jeśli możesz powiedzieć o sobie, że jesteś raczej wysportowanym człowiekiem, to zapewne można się spodziewać że dysponujesz atletyczną sylwetką i dobrą sprawnością fizyczną. Jest to tak ważny czynnik przy pierwszym wrażeniu, że jeśli nie będziesz świecił przykładem, to nikt nie zwróci się do ciebie z prośbą o pomoc w rozwijaniu tężyzny.

Patrząc na swojego trenera z reguły ma się przed oczami obraz czegoś, do czego się właśnie dąży przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu ćwiczeń. Oprócz samej budowy ciała konieczne jest również zwrócenie uwagi na inne czynniki. Jednym z nich jest ubiór. Warto jest wybrać odzież, która podkreśla umięśnienie, nie ma sensu wciskanie się w garnitury, kiedy pracuje się na siłowni a nie w kancelarii prawniczej! Należy wyglądać na kogoś, kto sport traktuje nie tylko jako zawód ale i pasję, a swoją charyzmą i pozytywną energią przyciągać ludzi niczym magnes. Dużą rolę odgrywają też buty, które koniecznie muszą być sportowe. Najszerszy asortyment tego typu obuwia oferuje sklep Retrokicks.

Czy zajmiesz się bieganiem, wspinaczką czy cross-fitem, nie można robić tego boso, a tym bardziej w butach, które ograniczą twój ruch. Jeśli palisz papierosy bądź pijesz zbyt dużo kawy to koniecznie musisz rzucić te nałogi. Problem nie leży jedynie w zmniejszonej wydajności płuc czy brzydkich włosach i paznokciach. Absolutnie nikt nie będzie chciał zatrudnić kogoś, kto uczy innych zdrowego stylu życia, a sam prezentuje kompletnie inną postawę.