Broń w marketingu: reklama sklepu militarnego

2005_cc_military_August079

Oczywiście, iż ważne jest, aby rozprzestrzeniać informacje na temat Twojego sklepu, ale z łatwością można też wyrzucić dużo pieniędzy na zły marketing. Oto kilka rzeczy, których należy unikać, gdy zdecydujesz się zanurzyć w reklamie swojego sklepu militarnego.

Zanim zaczniesz innym wyjaśnić innym, dlaczego warto u Ciebie kupić nóż składany i dlaczego oferowana przez ciebie najlepsza broń czarnoprochowa jest najlepsza – musisz sobie uświadomić czym jest dobra reklama, aby robić to skutecznie.

Czym jest dobra reklama?

Reklama jest oparta na jednej rzeczy: szczęściu, a wiesz czym jest szczęście? To zapach nowego samochodu, wolność od lęku. Jest to tablica z boku drogi, która krzyczy o tym, że wszystko, co robisz, jest w porządku.

Reklama nie polega na tym, że ludzie kupują coś, czego nie chcą – chodzi o wzmocnienie istniejącego już w nich pragnienia. Chodzi o dostarczanie informacji i edukacji, które sprawią, że poczują się dobrze w temacie czegoś, co chcą robić. Chodzi o to, aby pozwolić im czuć się pewnie co do decyzji, którą podjęli. Jest to forma potwierdzenia, że wszyscy ludzie tego pragną.

Podejmując decyzję, chcemy podkreślić, że to jest dobre.

Dlatego nie warto myśleć o reklamie jako sprytnym sposobie na pociśnięcie produktu. Trzeba najpierw zasiać nasiona pomocne do podjęcia decyzji.

Uznanie tej prawdy jest ukierunkowanym symbolem rozwoju dobrej strategii reklamowej. Nawet najcudowniejsza reklama super broni nie przekona nikogo do zakupu – jeśli nie będzie nieść wartościowej treści. Jednak reklama przyjazna, bo mówiąca co nieco o historii broni czarnoprochowej mogłaby zachęcić wszystkich tych, którzy zastanawiali się nad tym, czy nie warto tego wątku poznać bliżej już wcześniej.

Reklama nie jest srebrną kulą. Nie będzie przesyłać stada nowych klientów do Twojej firmy. To nie jest skuteczny ostatni wysiłek, pomagający bezwarunkowo zwiększyć rentowność. To tylko kolejne narzędzie w strategii nabywania klientów, nie różniące się od zapewniania lepszej wiedzy, doskonałej obsługi, świetnych cen i odpowiedniego wyboru zapasów.

Jakie błędy można zrobić, które powodują utratę pieniędzy na nieudaną reklamę sklepu militarnego?

Poleganie na samej reklamie.

Ponieważ mówimy o tym, co reklama może i czego nie, trzeba tutaj podkreślić, iż sama w sobie zbytnio nic nie może. Pomaganie klientowi w podjęciu decyzji jest skomplikowane. Choć liczby różnią się w zależności od produktu i poziomu cen, istnieje reguła marketingowa, która mówi, że potrzeba pięciu wyświetleń, aby doprowadzić do sprzedaży.

W modelu sprzedaży bezpośredniej, gdzie sprzedawcy spotykają się z klientami, aby przyjmować zamówienia, można myśleć o pięciu wizytach handlowych lub rozmowach telefonicznych. W pośrednim świecie, takim jak sprzedaż detaliczna w twoim sklepie online, te pięć wyświetleń może być kombinacją ustnych poleceń, interakcji w sklepach, reklam radiowych lub telewizyjnych lub artykułów w publikacjach branżowych.

Chodzi o to, aby myśleć o reklamie jako o jednym z tych “punktów dotykowych”. Jeśli Twój sklep specjalizuje się sprzedaży broni, dlaczego nie poszerzyć jego oferty o możliwość zapisania się na kursy samoobrony? Możesz choćby umieścić porady na temat samoobrony na swojej stronie na Facebooku. Jeśli potencjalny klient to widzi, już możesz odhaczyć jedną pozytywną interakcję.