Bransoletki męskie skórzane – niezbędny element ubioru

Bransoletki męskie skórzane towarzyszą ludzkości od początku cywilizacji, są one znajdowane w wielu archeologicznych wykopaliskach. Niektórzy historycy uważają, że ich pierwowzorem były skórzane nagolenniki i narękawniki noszone w celu ochrony przed ugryzieniem dzikich zwierząt. Z czasem stały się symbolem do oznaczania społecznego statusu, czy też rangi żołnierzy w armii.

Bransoletki męskie skórzane – do jakiej stylizacji?

Bransoletki męskie skórzane pasują do wielu stylizacji, wszystko zależy od ich kształtu i formy. Występują w różnych kolorach, mogą być również ozdobione koralikami, rzemykami, albo złotymi i srebrnymi elementami. Biżuteria skórzana ma uniwersalny charakter, pasuje zarówno do eleganckich stylizacji, jak i casualowej estetyki ubioru. Barwa bransoletek męskich skórzanych mówi też wiele o cechach osoby, która je nosi:

– czarny kolor symbolizuje dominację, siłę i odpowiedzialność,

– brązowe bransoletki są zazwyczaj noszone przez osoby racjonalne ceniące naturę i niestroniące od przygód,

– zielona barwa skórzanej biżuterii kojarzy się z naturą, symbolizuje łagodność, pewność siebie i opanowanie.

Bransoletki męskie skórzane są chętnie noszone przez mężczyzn preferujących styl rockowy, ale taka ozdoba wykonana z naturalnej skóry jest niezwykle wygodna i stylowa, dlatego może być łączona z klasycznymi wzorami, jak i bardziej wyszukanymi zestawami mody męskiej.

Czym się kierować przy wyborze męskich bransoletek?

Dobierając bransoletki męskie skórzane, należy dostosować je do konkretnej okazji, niektóre są zdobione szlachetnymi metalami, takie warianty najlepiej przeznaczyć na specjalne okazje. Dobrze wykonana bransoletka powinna też odpowiednio przylegać do dłoni, aby nie krepowała ruchów. Nie ma ścisłych zasad, na której ręce powinna być noszona bransoletka, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Trzeba jednak pamiętać, aby zachować proporcje i nie przeciążać biżuterią jednego nadgarstka, z tego względu lepszym rozwiązaniem jest, kiedy zegarek znajduje się na jednej ręce, a bransoletka na drugiej.

Dobrze dobrane męskie bransoletki skórzane to takie, o których po założeniu można nie pamiętać. Zapięcie musi być wytrzymałe, ale nie powinno uwierać. Modele skórzane są często wiązane, zapinane na specjalny klips albo zatrzask automatyczny. O skórzaną biżuterię należy także odpowiednio dbać, czyścić za pomocą preparatów przeznaczonych do takich materiałów i nie narażać na kontakt z innymi kosmetykami, powinny być przechowywane w zamkniętym pojemniku.