Alpaka – miękkość dla naszej skóry!

Wełna od dawna uważana jest za najlepszy materiał na ciepłe zimowe ubrania. Ale wielu z nas poczuło to kłujące, swędzące podrażnienie spowodowane wełnianą kurtką lub swetrem, które sprawiło, że sięgnęliśmy po inny wybór garderoby. Albo musieliśmy opracować strategię z koszulami z kołnierzykiem lub golfami pod swędzącymi swetrami, aby utrzymać wełniane włókna z dala od naszej skóry.

Jako rozwiązanie tego, być może słyszałeś, że wełna alpaki jest dobrą alternatywą dla swędzącej owczej wełny. Ale jeśli nigdy nie próbowałeś supercienkich skarpet z wełny alpaki lub innych części garderoby, możesz być co do tego sceptyczny. Jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić sytuację.

Czy wełna alpaki swędzi? Zupełnie nie!

Ale nie wierz nam tylko na słowo. Przeprowadziliśmy badania i opisaliśmy, do czego służy wełna alpaki – a czego nie – jako nieswędząca alternatywa dla miękkich i wygodnych lekkich skarpet.

Czego nie zawiera alpaka?

Największym powodem, dla którego wiele osób odczuwa swędzenie podczas noszenia tradycyjnej wełny, jest lanolina zawarta w owczej wełnie. Owce naturalnie wydzielają lanolinę z gruczołów w skórze. Te wydzieliny pomagają zatrzymać wilgoć na ciele owcy i zachować miękkość futra. Kiedy ich wełna jest ścinana, lanolina pozostaje we włóknach, chyba że zostanie usunięta podczas przetwarzania ostrymi chemikaliami.

Reakcje alergiczne na lanolinę – w tym uczucie swędzenia, ale także zaczerwienienie lub guzki na skórze i objawy kataru siennego, takie jak zaczerwienienie, podrażnienie oczu, kichanie lub problemy z oddychaniem – były coraz częstsze w ciągu ostatnich kilku dekad.

Alpaki w ogóle nie produkują lanoliny. Ponieważ w czystej wełnie alpaki nie ma lanoliny, jest ona hipoalergiczna i bezpieczna dla alergików, co oznacza, że ​​prawie 0% wełny alpaki może wywołać reakcję alergiczną polegającą na swędzeniu, zaczerwienieniu lub podrażnieniu skóry.

Niektórzy ludzie nadal odczuwają podrażnienia z powodu wyjątkowo wrażliwej skóry. Ci ludzie uważają, że używanie produktów wykonanych z wełny baby alpaka lub wełny baby alpaka premium, najlepszej z najlepszych, jest najlepszą alternatywą, jeśli chodzi o produkty naturalne.

Dlaczego 100% wełna alpaki jest inna?

Innym powodem, dla którego odzież wykonana z czystej wełny alpaki nie swędzi, jest to, że jest naturalnie bardziej miękka niż wełna owcza. Włókna wełny alpaki są dłuższe, gładsze i mają mniej łusek niż w przypadku wełny owczej. Te atrybuty sprawiają, że wełna alpaki jest jedwabista i znacznie wygodniejsza w noszeniu na skórze niż grubsze naturalne tkaniny lub mieszanki wełny, które gładko przesuwają się po skórze.

Przewyższa nawet inne renomowane miękkie wełny, takie jak kaszmir czy merynos. Miękka wełna alpaki jest ścinana z koca lub grzbietu alpaki i klasyfikowana pod względem próby. Wełna alpaki rośnie w kilku gatunkach, od premium baby alpaka (pomyśl o szalikach) przez superfine (pomyśl o swetrach) i oczywiście alpaka klasyczna (pomyśl o dywanikach).

Poza niesamowitą miękkością i hipoalergiczną jakością włókien alpaki, jest jeszcze więcej powodów, aby wybierać skarpetki i ubrania wykonane z miękkiej alpaki. Odkryj je!