A jak AdWords – wademekum dla niewtajemniczonych

large_shutterstock_204633061

Google AdWords to pomocne narzędzie, mogące znacznie ułatwić dotarcie do klientów, na których danej firmie zależy. Dzięki płatnej reklamie wyświetlanej w wynikach wyszukiwania więcej osób może trafić na interesujący je produkt czy usługę.

AdWords – jak to działa?

By posługiwać się narzędziem Google AdWords, trzeba wiedzieć, w jaki sposób ono działa. Jest to usługa dostępna po zalogowaniu się do specjalnego panelu, w którym kreuje się reklamę AdWords. Kiedy jest już ona gotowa, wyświetla się ponad organicznymi wynikami wyszukiwania albo po ich bocznej stronie. Są to miejsca zarezerwowane dla płatnych reklam, na które klienci od razu zwracają uwagę. Konkretna lokalizacja reklamy uzależniona jest od tego, ilu jest usługodawców chcących się reklamować na dane słowa kluczowe oraz, jaką wniosło się opłatę. Co ciekawe i dla wielu atrakcyjne, reklama AdWords jest płatna od kliknięcia w daną kreację. Płaci się więc nie za wyświetlanie reklamy, a za to, że jakiś użytkownik w nią „wszedł”.

By jednak reklama dotarła do grupy docelowej, musi być dobrze skonstruowana. Zaletą tych reklam jest to, że kierowane są do osób poszukujących akurat danego słowa kluczowego, czyli zainteresowane są usługami świadczonymi w danej branży. Jeśli dobrze dobierze się właśnie słowa czy całe frazy kluczowe, klient z pewnością znajdzie w swoich wynikach wyszukiwania daną reklamę AdWords. Pytanie tylko czy w nią kliknie i będzie zainteresowany treścią, którą następnie znajdzie na stronie.

Warto zaufać specjalistom

Przygotowanie reklamy AdWords początkowo może być dość skomplikowane. Musi być ona bowiem skompresowana. Nie można używać zbyt wielu słów, bo przestrzeń, na jakiej będzie się znajdować reklama jest ograniczona. Poza tym trzeba dobrze dopasować słowa kluczowe, tak aby reklama wyświetlała się rzeczywiście tym osobom, które szukają usług oferowanych przez inwestującą w taką promocję firmę. Inaczej przekaz taki nie będzie miał sensu.

Google oferuje pomoc swoich konsultantów w tworzeniu reklam i jest ona bezpłatna. Mimo wszystko jednak osoby nie mające pojęcia o tworzeniu reklam AdWords powinny najpierw sporo na ten temat poczytać. Pierwsze takie działania w firmie warto zlecić specjalistom, chociażby po to, aby zaobserwować, jak taka kampania AdWords powinna wyglądać. W Polsce jest coraz więcej ekspertów, którzy potrafią posługiwać się reklamami AdWords i osiągają dzięki nim zamierzone efekty.

Nie wszystko opłaca się więc robić samodzielnie, kiedy można skorzystać z fachowej pomocy. Nauka systemu AdWords się jednak przydaje, gdyż jest to narzędzie, które na pewno ma przyszłość. Poza tym dzięki niemu można także umieszczać reklamy na stronach partnerów AdSense. Wówczas po prostu wykreowana reklama będzie się znajdowała bezpośrednio na stronach internetowych, a nie w wyszukiwarce. Oba te zagadnienia są jednak bardzo szerokie, więc by poznać je szczegółowo, trzeba odbyć pewnie niejeden kurs. Każdy może nauczyć się z tego korzystać, jednak na pewno potrzeba poświęcić na to sporo czasu.

Profesjonalne usługi pozycjonowania

Bartłomiej Pabisiński SCYLA
30-504 Kraków, ul. Kalwaryjska 69 lok. 9
NIP: 738-214-64-32
Telefon: +48 534 155 955
Skype: Scylaseo
Gadu-Gadu: 54713402
E-mail: biuro@scyla.pl
WWW: http://scyla.pl