5 błędów, jakie popełniasz, tworząc content marketing

Content marketing concept in word tag cloud on white background

Nie od dziś wiadomo, że content is king. Treści przekazywane klientom to podstawowy wabik na ich zainteresowanie oraz późniejszą sprzedaż im produktów lub usług. Skuteczny content marketing nie jest jednak czymś łatwym. Poznaj najczęstsze błędy, jakie popełniasz tworząc content dla swoich klientów.

1. Brak spójności

Największym grzechem wszystkich domorosłych marketingowców jest chaos w przekazie. Wpisy na blog dodawane nieregularnie oraz z dużą rozpiętością tematyczną to najlepszy sposób na utratę zainteresowania użytkowników. Twój przekaz powinien być jasny i jednolity. Niech odbiorcy poczują więź z tym, co tworzysz. Jeżeli prowadzisz bloga pod tytułem “Content Marketing Warszawa”, to nie zamieszczaj na nim artykułów o nowym modelu smartfona. Zdecyduj się co, chcesz przekazać i rób to konsekwentnie.

2. Nie korzystaj z nachalnych treści

Nie staraj się na siłę przekonać klienta, że to właśnie Twój produkt jest najlepszy. Skutek będzie dokładnie odwrotny, ponieważ nikt nie lubi nachalnego marketingu. Korzystaj z podwójnego dna i pozwól odbiorcom czytać między wierszami. To znacznie uatrakcyjni Twój content marketing.

3. Działaj na wielu frontach

Lajki, komentarze i wyświetlenia - SklepBlog, strona, artykuły. To wszystko jest skuteczne, ale zaskocz swoich odbiorców, czymś ekstra. Stwórz film lub atrakcyjną grafikę. Dzięki temu wzbudzisz w klientach na nowo zainteresowanie marką i sprawisz, że poziom wejść na Twoją stronę znacznie wzrośnie.

4. Nie odpuszczaj SEO

Nawet najlepsza strona z najciekawszymi tekstami nie będzie skuteczna, jeżeli odpowiednio jej nie optymalizujesz. Tworząc teksty, pamiętaj o odpowiednim sformatowaniu (znaczniki h1, h2, h3). Korzystaj też ze słów kluczowych i naturalnie umieszczaj je w tekście.

5. Mierz efekty

Skąd masz wiedzieć, czy Twój content marketing przynosi rezultaty, skoro ich nie mierzysz? Sprawdzaj ilość wejść na stronę. Rób to zawsze po opublikowaniu nowego tekstu lub innego rodzaju contentu. Monitoruj również aktywność w social mediach oraz ilość udostępnień Twoich treści. To jest prawdziwa miara efektów kampanii content marketingowych