Meble na zamówienie – co powinna zawierać wycena?

Poszukiwania nowych mebli do domu czy mieszkania mogą zająć naprawdę sporo czasu. Choć w meblowych sieciówkach czy salonach z ciekawymi elementami wystroju wnętrza wybór jest naprawdę spory, bardzo często nie możemy w nich znaleźć niczego, co spełniałoby nasze oczekiwania. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest rozważenie wykonania mebli na wymiar. Mają one niewątpliwie wiele zalet, a jednocześnie pozwalają na urządzenie wnętrz dokładnie zgodnych z naszymi potrzebami.

Meble na zamówienie sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie standardowe meble o konkretnych rozmiarach nie do końca się sprawdzają. Dzieje się tak w przypadku nieustawnych wnętrz, niewielkich pomieszczeń, w których każdy centymetr kwadratowy ma ogromne znaczenie, a także we wnętrzach zlokalizowanych na poddaszach. Gdy mamy do czynienia z dosyć ostrymi skosami, trudno jest dopasować do nich meble wykonywane w standardowych rozmiarach. Dużą zaletą mebli wykonywanych na wymiar jest również wysoka jakość wykonania, precyzja, solidne wykończenie i trwałość na wiele lat. Co więcej, zamawiając meble według indywidualnego projektu możemy mieć pewność, że będą one jedyne w swoim rodzaju i nikt nie będzie miał we wnętrzu takiego samego zestawu.

Dobry fachowiec, solidny kosztorys

Gdy chcemy wykonać meble na wymiar, pierwszym krokiem powinno być znalezienie solidnego wykonawcy, który ma wiedzę, doświadczenie, a także cieszy się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Najlepiej by było, aby taki wykonawca posiadał portfolio wykonanych prac. Dzięki temu można się upewnić, że jego realizacje są dopasowane do naszych potrzeb. Kolejną kwestią jest stworzenie kosztorysu. Znajduje się w nim wykonanie, materiały, czas poświęcony na realizację usług dodatkowych. Jeśli chodzi o materiały, to im droższe drewno chcemy mieć, tym więcej kosztować będzie zrealizowanie całości. Do wyboru mamy wiele rodzajów drewna, zarówno rodzimego, jak i egzotycznego. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest deska barlinecka, która ma szereg zastosowań, a jednocześnie pozwala na stworzenie pięknych i efektownych aranżacji. Warto też pamiętać, że pierwotny kosztorys nie zawsze oznacza cenę, jaką zapłacimy za meble. Może się bowiem okazać w trakcie realizacji, że trzeba wykonać dodatkowe prace lub zamówić więcej materiału. Musimy więc być przygotowani, że ostateczna cena wykonania mebli może nieco wzrosnąć.

Trwałość i wytrzymałość na długie lata

Gdy decydujemy się na meble robione na wymiar, możemy mieć pewność, że będą świetnie się prezentowały przez wiele lat. Meble na wymiar to świetna alternatywa dla często słabej jakości mebli z sieciówek, które trzeba dodatkowo samodzielnie skręcać. Tanie, niezbyt dobre meble czasem naprawdę świetnie wyglądają, jednak już po krótkim czasie użytkowania mogą pojawiać się z nimi problemy. Jeśli natomiast stawiamy na solidne wykonanie na indywidualne zamówienie, możemy mieć pewność, że takie meble będą służyły nawet przez dziesięciolecia. Dobry materiał i solidne wykonanie przez doświadczonego fachowca procentują. Choć meble na wymiar są dużo droższe, ich trwałość powoduje, że stają się naprawdę dobrą i opłacalną inwestycją.