Zalety firmowych spotkań integracyjnych

Successful Business Team

Jak wiadomo, w każdym zgranym zespole praca idzie wyjątkowo sprawnie. Niezależnie od tego, czy jest to grupa studentów przygotowująca prezentację, drużyna piłki nożnej grająca o wysokie cele, czy team w pracy osiągający coraz lepsze wyniki sprzedaży. Sukcesy osiągane w zespołach w dużej mierze zależą od stopnia znajomości wszystkich współpracujących ze sobą osób oraz zrozumienia dokładnej wizji oraz celów danej organizacji.

Jakie korzyści wynikają ze spotkań integracyjnych?

Kierownictwo firm, których cele są ambitne, zauważają dużą korelacją pomiędzy integracją członków zespołu a osiąganymi przez nich wynikami. W większym przedsiębiorstwie, gdzie skumulowanych jest kilka działów znajdujących się dodatkowo na różnych piętrach, ciężko znaleźć osobę, która z ręką na sercu powie, że zna wszystkich pracowników w nim zatrudnionych. Może wtedy dojść do drobnych nieporozumień w komunikacji, które wynikają z niedoceniania własnych kolegów z pracy. Aby usprawnić działanie firmy, warto organizować spotkania lub wyjazdy mające na celu integrację wszystkich uczestników.

Elementy spotkania integracyjnego

Kluczowym czynnikiem w organizacji firmowych spotkań integracyjnych jest ich lokalizacja. Z reguły przyjmują one postać weekendowych wyjazdów wymagających jednego lub dwóch noclegów, dlatego najrozsądniejszym wyborem będzie podmiejski hotel z odpowiednią atmosferą i spokojnym otoczeniem. Lasy lub pola zieleni doskonale nadają się na zorganizowanie różnego rodzaju zabaw integracyjnych, których można wymyślić mnóstwo. Najczęstszym rozwiązaniem jest podzielenie uczestników na kilka drużyn i zorganizowanie sportowych turniejów. Rozgrywki, takie jak: mecze w piłkę nożną lub siatkówkę, paintball, tor przeszkód lub poszukiwanie ukrytych w lesie przedmiotów z wykorzystaniem map są idealnym sposobem na integrację pracowników. Wykorzystują oni wtedy pełnię swoich możliwości, aby pomóc drużynie osiągnąć upragniony sukces.

Po wyczerpującej pierwszej części dnia polegającej na grupowych rywalizacjach, warto zorganizować wieczór taneczny, który również pozwoli na lepsze poznanie się wszystkich uczestników spotkania. Podczas zabaw na parkiecie przyda się również odpowiedni catering, który wynagrodzi trudy całego dnia.

Weekend integracyjny w Pałacu Żaków

Doskonałym pomysłem na urządzenie wyjazdu integracyjnego jest Pałac Żaków, który jest położony w Mińsku Mazowieckim. Hotel posiada wysoki standard zarówno wnętrza, jak i otoczenia. Wygodne pokoje, restauracja ze znakomitym menu, ekskluzywna winiarnia, osobne pomieszczenia konferencyjne oraz zielona okolica sprawią, że każdy z uczestników spotkania wyjedzie stąd ze wspaniałymi wspomnieniami.