Za jakie wydatki firmowe zapłacisz kartą kredytową?

easy-business-credit-cards-to-get-approved-for-1-2

Karty kredytowe dla firm są obecnie równie popularne, jak karty dla klientów indywidualnych. Chętnie korzystają z nich przede wszystkim właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, którzy dopiero rozwijają własny biznes i często znajdują się w sytuacji, gdy pojawiają się nieprzewidziane wydatki. Dzięki karcie kredytowej zawsze można mieć pod ręką dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na finansowanie wielu rzeczy.

Karty kredytowe to w rzeczywistości wirtualne pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście, trzeba mieć też jednak świadomość, że limit dostępny na karcie, czyli środki jakie można wykorzystać, to w rzeczywistości pożyczka, czyli pieniądze, które trzeba zwrócić. Jest to też jednak pożyczka na bardzo wygodnych i korzystnych warunkach. Jeśli wykorzystamy pewną kwotę na karcie, warto oddać ją w okresie bezodsetkowym, dzięki czemu taka pożyczka będzie całkowicie darmowa. Jedynym kosztem będzie miesięczny koszt obsługi karty.

Płatności w punktach stacjonarnych i w internecie

Za pomocą firmowych kart kredytowych można dokonywać szeregu płatności, zarówno w wielu punktach stacjonarnych, jak i online. Dobrym rozwiązaniem jest płacenie kartą kredytową w przypadku zakupu towarów czy usług. Można z niej również z powodzeniem skorzystać podczas podróży służbowej czy spotkań biznesowych – kartą można zapłacić za hotel, posiłek w restauracji, wynajęcie służbowego samochodu czy za jakiekolwiek inne usługi. Trzeba jednak pamiętać, by kontrolować te wydatki. Przy płatnościach kartą często nawet nie zauważamy, jak szybko znikają nam pieniądze z konta. A wszystko, co z karty wydamy, trzeba będzie przecież zwrócić.

Świetny sposób na chwilowe problemy

kredyty gotówkowe przez internetZ karty kredytowej można również skorzystać w przypadku chwilowych problemów finansowych. Za jej pomocą można bowiem również robić płatności internetowe, czyli zapłacić dostawcom czy kontrahentom. Używanie karty kredytowej daje mnóstwo możliwości, a przede wszystkim spokój i pewność, że nawet w przypadku problemów z płynnością finansową firmy, mamy dostęp do dodatkowej gotówki.

Na co zwrócić uwagę wybierając kartę kredytową?

O karcie kredytowej warto pomyśleć już na samym początku rozwijania przedsiębiorstwa. Warto ją po prostu mieć, nie trzeba przecież od razu z niej korzystać. Najlepsza karta kredytowa to przede wszystkim taka, która daje wysoki limit środków do wykorzystania, a jednocześnie nie jest droga w obsłudze. Przy wyborze karty kredytowej warto sprawdzić przede wszystkim jej oprocentowanie, dostępne limity oraz korzyści dodatkowe. Do karty banki oferują często sporo dodatkowych usług, między innymi tańsze zakupy w sklepach, restauracjach czy innych punktach oraz możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych programach lojalnościowych. Przed wyborem konkretnej karty dobrze jest skorzystać z aktualnej porównywarki, w której w jednym miejscu zgromadzone są informacje na temat kilkunastu kart kredytowych, dostępnych aktualnie na rynku.