Wynajmujemy sprzęt do biura – co składa się na usługę i z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Canon-Maxify-MB2720-57c74a903df78c71b61db3eb

Jeśli planujemy otworzyć biuro, to czeka nas nie lada wyzwanie. Nie dość, że musimy wynająć lokal, to jeszcze pozyskać meble oraz urządzenia biurowe. Możemy je zakupić, co jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem, ale nie jedynym. Nie każdy przedsiębiorca ma tego świadomość, ale zarówno meble, jak i wszelkiego typu urządzenia biurowe można także wynająć.

Niektórzy sądzą, że do funkcjonowania biura wystarczą nawet te słabsze sprzęty, które można zakupić niedrogo. Niestety w praktyce bardzo szybko można się przekonać, że te tańsze urządzenia wcale nie działają tak, jak byśmy tego chcieli i w efekcie otrzymujemy bardzo słabe wyniki czasami wielogodzinne pracy. Wtedy warto zadać sobie pytanie, czy to ma sens? Czy warto inwestować pieniądze w sprzęt, który i tak nie będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom? Może lepiej przeznaczyć środki na inne cele, a sprzęt po prostu wynająć? Wypożyczalnie swoim klientom oferują sprzęt na bardzo korzystnych i elastycznych warunkach, zarówno na krótszy, jak i dłuższy czas. To naprawdę warto uwagi propozycja, ponieważ zapewnia dostęp do pełnego wyposażenia biura bez obciążenia finansowego i umożliwia pracę na najwyższym poziomie.

Co składa się na usługę wynajmu sprzętu?

Decydując się na wynajem sprzętu do biura, musimy wiedzieć, że przede wszystkim otrzymujemy najwyższej jakości sprzęt, który umożliwi nam pracę. Oprócz tego do swojej dyspozycji mamy także sztab wykwalifikowanych i profesjonalnych serwisantów, którzy będą czuwać nad poprawnym działaniem wynajętych urządzeń. Dostarczą nam potrzebne materiały eksploatacyjne oraz części, które umożliwią nam użytkowanie sprzętu. To też oni zajmą się okresowymi przeglądami, usuwaniem usterek i dostawą sprzętu zastępczego, aby nie dezorganizować pracy w biurze.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Dla wielu osób kluczowe znaczenie może mieć koszt usługi. Warto wiedzieć, że na całkowity koszt najmu sprzętu do biura składa się wiele czynników. Przede wszystkim będzie on zależny od tego, jakie wyposażenie wybraliśmy i w jakiej ilości. Decydujące znaczenie może mieć także czas trwania umowy wynajmu – zasadniczo, im będzie to dłuższy okres, tym możemy liczyć na większe zniżki, a więc koszty będą niższe.

Z reguły przy dzierżawie sprzętu są dwa sposoby rozliczania – stała miesięczna opłata lub od ilości użytkowania urządzenia. Przykładowo, gdy w grę wchodzi dzierżawa minolta, cena może zależeć od ilości wykonanych kopii/wydruków. Nie ponosimy za to żadnych kosztów z tytułu napraw, przeglądów technicznych i wymiany części i materiałów eksploatacyjnych, ponieważ to na siebie bierze wypożyczalnia.

Jeśli jednak oczekujemy określenia konkretnych cyfr, to niestety nie da się jednoznacznie określić wysokości miesięcznych opłat za wynajęty sprzęt. Jak już wspomniane było wcześniej, jest on zależny od wielu czynników, więc dla każdego klienta może być inny. Z pewnością najlepiej w tym celu skontaktować się z firmą wynajmującą wyposażenie do biura, aby dostosować ofertę i otrzymać dokładne informacje.