Ubezpieczenie na życie: sprawdź, co poleca Przewodnik Ubezpieczeń

Wybór najlepszego ubezpieczenia na życie to niełatwe zadanie – zobowiązanie finansowe na wiele lat każde dobrze przemyśleć decyzję. Wymaga ona porównania przynajmniej kilku najlepszych ofert – ale jak odrzucić te, które nie są właściwe? Redakcja Przewodnika Ubezpieczeniowego regularnie sprawdza dostępne oferty, aby pomóc w poszukiwaniach.

Ubezpieczenie na życie – na co zwrócić uwagę?

Polisa na życie powinna być dopasowana do potrzeb kupującego. Ubezpieczenie może spełniać wiele funkcji, przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba więc przede wszystkim ustalić swoje potrzeby. Produkt może bowiem zapewniać tylko podstawową ochronę, ale nie jest to jedyna możliwość. Można wybrać najprostsze ubezpieczenie, gwarantujące osobom uposażonym wypłatę świadczenia w razie śmierci ubezpieczonego – tego typu polisy zwykle są kupowane  przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. W takich przypadkach bardzo ważnym kryterium wyboru jest cena, zakres ochrony będzie bowiem podobny. Warto jednak sprawdzić, o ile wzrosłaby składka, gdyby polisa oferowała więcej. Może się bowiem okazać, że za niewielką opłatę można uzyskać znacznie większe bezpieczeństwo.

 

Co jeszcze może zawierać polisa?

  • Ochrona na wypadek zachorowań

Warto porównać cenę podstawowej polisy z wariantem rozszerzonym o bezpieczeństwo w razie poważnego zachorowania. Często wybierane są na przykład polisy gwarantujące wypłatę świadczenia w razie zdiagnozowania nowotworu – hospitalizacja, leczenie i wiele badań wymagają zwykle dostępu do dodatkowych środków finansowych.

  • Wypłata świadczenia w razie niezdolności do pracy

Osoby, które posiadają innych członków rodziny na utrzymaniu, powinny rozważyć także zabezpieczenie przed utratą pracy spowodowaną na przykład trwałą utratą zdrowia czy kalectwem. Polisa pomoże spłacić zobowiązania oraz ochroni bliskich przed utratą dochodów.

  • Oszczędzanie na przyszłość

Wybierając polisę na życie warto także rozważyć możliwość oszczędzania, na przykład na przyszłość dziecka. Dodatkowe środki ułatwią mu bowiem start w samodzielne, dorosłe życie.

 

Ubezpieczenie na życie – jak wybrać polisę?

W przypadku ubezpieczeń na życie decyzja o wyborze najlepszego produktu nie jest tak łatwa, jak znalezienie polisy komunikacyjnej czy mieszkaniowej. Istnieją co prawda porównywarki internetowe, które mają pomóc w podjęciu decyzji, jednak nie ma możliwości szybkiego porównania cen. Szacowanie ryzyka wymaga bowiem wzięcia pod uwagę bardzo wielu czynników, a ubezpieczenia na życie zawierają zwykle dużą ilość możliwych do wybrania dodatków. W przypadku korzystania z pomocy doradców, warto więc wypełnić formularz ubezpieczeń na życie, dostępny na przykład w serwisie Przewodnik Ubezpieczeniowy: https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/formularz/na-zycie/?utm_source=artykul&utm_medium=referral. Dzięki niemu pozostawione dane kontaktowe pozwolą specjalistom skontaktować się z zainteresowaną osobą i znaleźć najlepszą ofertę na rynku.

 

Ubezpieczenie na życie – ranking przewodnika ubezpieczeniowego

Pomoc w znalezieniu najlepszego produktu oferują także rankingi ubezpieczeń. Aby je stworzyć, porównywane są elementy polisy, cena, a także wiarygodność firmy ubezpieczeniowej – jakość obsługi klienta oraz szybkość naprawiania szkód. Warto zatem sprawdzać, która polisa zajmuje najwyższe miejsca w rankingach – być może poszukiwania warto zacząć właśnie od tego ubezpieczenia.