TOP 5 banków, w których warto otworzyć firmowe konto bankowe

86521283

Konto bankowe dla firm jest jak najbardziej priorytetem przy zakładaniu działalności gospodarczej, spółki z o.o., czy spółki akcyjnej, oraz jakiejkolwiek działalności. Bez konta dana firma nie będzie po prostu istnieć, ponieważ większość operacji finansowych odbywa się elektronicznie – z konta na konto. Składki ZUS, zaliczki na podatek do Urzędu Skarbowego, wypłaty dla ewentualnych pracowników, wreszcie zobowiązania dla kontrahentów, czy zakup towarów, to tylko nieliczne operacje, odbywające się poprzez konta bankowe. Co jest ważne przy wyborze dobrego konta bankowego? Przede wszystkim opłaty za to konto.

A potrafi ich być naprawdę dużo. Opłata za prowadzenie konta jest jednym z priorytetów, ale nie tylko, ponieważ banki tę jedną opłatę mogą zlikwidować, lub uzależnić ją od kwoty przelewów. Kolejną opłatą, jest na pewno opłata za kartę debetową, lub kredytową. Może ona być uzależniona od ilości miesięcznych transakcji. Dalej możliwość darmowych wypłat z bankomatów, oraz także wpłat we wpłatomatach, oraz kwoty za przelewy krajowe i zagraniczne. Wszystkie te opłaty są zawarte w umowach o konto, oraz (odpowiednio wcześniej) na stronach internetowych banków, oferujących swoje usługi.

Jakie to są banki?

Wszystko zależy od tego, czy chcemy mieć „czysto internetowe konto”, czy też preferujemy odwiedziny osobiste w oddziale i kontakt z tzw. „żywą osobą”, a nie z automatem. Banki internetowe często nie posiadają swoich stacjonarnych oddziałów, a jedyny kontakt z nimi może być poprzez telefon, lub mail. Ostatnio operatorzy telefoniczni udostępniają swoim klientom usługi bankowe wyłącznie poprzez internet. Takie konta mogą być związane z abonamentem telefonicznym, płaconym u danego operatora telefonicznego.

BitcoinMoże to być np. T-Mobile bank, obsługiwany przez Alior Bank. Także Orange i Plus mają swoje oferty bankowe, które są często wykorzystywane przez klientów, posiadających u nich abonamenty telefoniczne. Do banków internetowych można zaliczyć bardzo popularny M-Bank. Ma on już swoją wierną klientelę pomimo tego, że całkiem niedawno podniósł opłaty za karty debetowe. Z banków stacjonarnych można polecić PKO S.A. z dużą ilością biur stacjonarnych. To dla tych, którzy wolą porozmawiać z doradcą na żywo, niż szperać w nieskończoność po internecie, a i tak muszą zadzwonić do biura obsługi klienta, ponieważ nie mogą sobie poradzić z różnymi problemami kont internetowych. Banki w Polsce działają w oparciu o gwarancje państwowe i dlatego mogą być polecane jako wiarygodne, a nasze pieniądze usytuowane na kontach są jak najbardziej bezpieczne.

Wybór banku do obsługi konta firmowego.

Trzeba wiedzieć, że jeśli dany bank jest ogólnie „darmowy”, najczęściej i konta także są darmowe. Wiele banków udziela również pożyczki za darmo więc warto zapytać o szczegóły doradcę finansowego. To znaczy, że ich oprocentowanie wynosi 0%. Trzymając większą ilość gotówki firmy na takich kontach, właściwie nic z tego nie mamy. Może warto zapłacić za prowadzenie konta, a przy okazji bank postara się odwdzięczyć jakimiś procentami, czy nawet propozycją ewentualnego, poważnego dofinansowania firmy.