Szybkie płatności – które najlepiej wybrać?

Współcześni klienci sklepów internetowych bardzo cenią swój czas i wygodę. Zwracają więc uwagę nie tylko na asortyment i cenę, ale również szybką i bezproblemową dostawę, a także komfortowe i błyskawiczne płatności. Które spośród nich powinny obowiązkowo znaleźć się w sklepie internetowym?

Najpopularniejsze metody szybkich płatności

Możliwości dotyczące płatności online są dziś praktycznie nieograniczone. Użytkownicy mogą korzystać z przelewów, płatności kartą, telefonem i dokonywać ich przy pomocy jednego kliknięcia. Oto najpopularniejsze metody płatności na polskim rynku:

  • BLIK – zdecydowana większość klientów sklepów internetowych wybiera właśnie płatności mobilne w formie BLIK. Rozwiązanie jest bezpieczne, odbywa się przez aplikację mobilną banku i przebiega błyskawicznie. Użytkownicy polubili BLIK także ze względu na możliwość zapłaty w ten sposób w sklepach stacjonarnych i przesyłanie gotówki na numer telefonu.
  • Przelewy online – one również mogą odbywać się bardzo szybko, zwłaszcza w systemie Pay by link. Następuje wówczas szybkie przekierowanie do bankowości internetowej, gdzie wystarczy zatwierdzić przelew.
  • Płatności kartą – kolejna metoda płatności online, która umożliwia dokonanie jej za sprawą jednego kliknięcia. Dlatego jest lubiana przez użytkowników ceniących sobie błyskawiczne rozwiązania.
  • Portfele elektroniczne – zastępują karty płatnicze i gotówkę, a w przypadku płatności online dają ciekawe możliwości, na przykład zlecenie płatności cyklicznych.

Biznesu e-commerce nie stać na rezygnację z żadnej formy płatności

Prowadząc biznes e-commerce nie można rezygnować z żadnej dostępnej formy płatności. Błędem jest również ograniczanie się do wymienionych wyżej popularnych rozwiązań. Warto pamiętać, że istnieje pokaźne grono klientów, którzy wciąż cenią tradycyjne przelewy. Konsumenci muszą mieć wybór, bo tylko on pozwoli zmaksymalizować sprzedaż. Na szczęście wystarczy zgłosić się do sprawdzonego operatora płatności online, na przykład Blue Media, aby zaimplementować w swoim sklepie wszystkie dostępne formy płatności.