Stomatolog dziecięcy

Stomatolog dziecięcy Wrocław to osoba, która poza rodzicem ma największy wpływ na kształtowanie świadomości dziecka w zakresie dbania o stan zębów. Profilaktyka jest bowiem ważna już w pierwszej fazie rozwoju zębów mlecznych. Dzieci powinny wiedzieć w jaki sposób muszą dbać o higienę jamy ustnej aby uchronić się przed ewentualnym leczeniem i chorobami. W naszej placówce stomatologicznej dzieci dowiedzą się między innymi jak prawidłowo szczotkować zęby bądź do czego służy nić dentystyczna. W wielu przypadkach maluchy boją się wizyt dentystycznych, a fotel kojarzy im się z bólem i dyskomfortem. Zmiana podejścia dziecka zależy w głównej mierze od stomatologa dziecięcego Wrocław. Nasi lekarze przeszli szereg kursów i szkoleń, które pomagają im kształtować pozytywny wizerunek oraz prawidłowo obchodzić się z małymi pacjentami. Stosowanie zabaw i gier edukacyjnych to świetne rozwiązanie, które jednocześnie odpręża, relaksuje, lecz także uczy.

Dobry dentysta powinien posiadać takie cechy jak: delikatność, wyrozumiałość i cierpliwość. Zdarzają się sytuacje trudne do przewidzenia, dlatego lekarz musi odznaczać się znakomitym refleksem, by uniknąć przykrych skutków. Przydatny okazuje się także stały kontakt z rodzicem, który jest w stanie na bieżąco kontrolować niepokojące zmiany w uzębieniu i jamie ustnej pociechy. W przypadku pojawienia się wad zgryzu, zjawiska zgrzytania zębami bądź nachodzenia na siebie zębów konieczne jest skontaktowanie się ze stomatologiem i ortodontą, by jak najszybciej wyeliminować problemy.

W zakresie oferty dentystycznej i ortodontycznej świadczonej przez naszą placówkę znajduje się:

Nakładanie lakieru na zęby

Edukacja w zakresie prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej

Profilaktyka ortodontyczna i dentystyczna

Fluoryzacja zabezpieczająca zęby dziecka przed próchnicą

Wszelkie zabiegi z zakresu leczenia zębów mlecznych oraz stałych

Korzystając z naszych usług mogą mieć Państwo pewność profesjonalnego podejścia. Podczas zabiegów korzystamy z najwyższej jakości urządzeń gwarantujących komfort i bezpieczeństwo.