Sposób na ulgę w pracy siedzącej: poduszka rehabilitacyjna do siedzenia

Kość ogonowa to kość na dolnym końcu kręgosłupa. Ból kości ogonowej może być wynikiem upadku, złamania, zwichnięcia, porodu, guzów lub powód może być niezidentyfikowany. Ból kości ogonowej może być poważny i ograniczać zdolność jednostki do siedzenia, chodzenia, pracy i funkcjonowania w codziennym życiu.

Jednym ze sposobów złagodzenia bólu kości ogonowej jest użycie specjalnej poduszki rehabilitacyjnej do siedzenia. Zaprojektowana specjalnie dla kości ogonowej, ta poduszka jest wykonana z żelu lub wytrzymałej formy piankowej, z wycięciem z tyłu, aby zmniejszyć nacisk na kość ogonową lub kręgosłup.

Używaj poduszki wszędzie.

Rehabilitacja z wykorzystaniem takiej poduszki będzie najbardziej skuteczna, jeśli będziesz mógł korzystać z poduszki w samochodzie, w domu, w pracy i wszędzie, gdzie musisz usiąść. Możesz kupić kilka niedrogich poduszek lub wybrać taką, która może podróżować z Tobą i być używana wszędzie.

Spójność jest kluczem w ramach leczenia bólu kości ogonowej za pomocą poduszki z kości ogonowej. Należy pamiętać, że jedna poduszka może nie być odpowiednia dla wszystkich scenariuszy. Na przykład poduszka rehabilitacyjna do siedzenia może pomóc podczas siedzenia przy biurku, ale może nie być tak skuteczna podczas jazdy. Spróbuj użyć poduszki w różnych sytuacjach, aby zobaczyć, kiedy zapewnia najwięcej korzyści.

Usiądź na krześle z oparciem

Użyj poduszki rehabilitacyjnej w fotelu z oparciem, które zapewni ci dodatkowe wsparcie. Poduszka naturalnie pomaga poprawić twoją postawę, lekko podnosząc biodra, a siedzenie na krześle z oparciem pomoże ci usiąść prosto i wyeliminować nacisk na kręgosłup i miednicę.

Kiedy używasz poduszki na wygodnym dla Ciebie krześle, twoje uda mogą być nieco wyżej niż zwykle. Aby zrównoważyć tę różnicę, spróbuj użyć podnóżka, aby upewnić się, że dolna część ciała jest nadal w wygodnej pozycji. Jeśli krzesło jest regulowane, możesz również dostosować wysokość siedzenia, aby zwiększyć wygodę.

Umieść poduszkę kości ogonowej bezpośrednio na siedzeniu.

Nie używaj poduszki z kości ogonowej z innymi poduszkami. Dodanie dodatkowych poduszek lub poduszek sprawi, że będziesz siedział nierówno i z kolei nierównomiernie rozłożył wagę i nacisk, co jest niezdrowe dla pleców. Umieszczenie poduszki na siedzeniu może być płaskie lub lekko opadające. To jest preferencja większości ludzi.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej wysokości, kup grubszą poduszkę rehabilitacyjną zamiast dodawać dodatkowe poduszki lub wyściółkę. Jeśli kładziesz poduszkę na bardzo miękkim siedzeniu, takim jak kanapa lub pluszowe krzesło, umieść sztywną deskę pod poduszką, aby ją podeprzeć.

Aby uzyskać dodatkową ulgę, dodaj pakiety lodu lub gorące paczki – w zależności czy szukasz ulgi w ramach terapii gorącej lub zimnej. Owiń paczki w ręczniki i umieść je po jednej stronie wycięcia w poduszce. Niektóre poduszki mogą być wyposażone w wkładkę żelową, którą można podgrzać lub zamrozić przed ponownym włożeniem i użyciem poduszki.