Spirulina – jeśli jeszcze nie odkryłeś jej korzyści, teraz jest ten moment!

Większość z nas będąc dzieckiem, nie lubiło warzyw i nigdy nie pomyślałoby, że będziemy chętnie jeść coś takiego…. Ale tak spirulina to jedna z najzdrowszych potraw na świecie. I tak, ma zalety zdrowotne, które są naprawdę niewiarygodne.

Ale mówiąc poważnie, jedzenie alg jest po prostu dziwne, prawda? Cóż, może to dziwne, dopóki nie uświadomisz sobie, że spirulina ma najwyższą zawartość białka, od jakiejkolwiek żywności na naszej planecie!

Niektóre z najdłużej żyjących cywilizacji w historii ludzkości, takie jak Aztekowie w Meksyku, wykorzystują spirulinę jako źródło białka nr 1 do wzmocnienia zdrowia i odżywiania, a my mamy suplementy diety Kenayag z jej zawartością. To jedzenie jest tak niesamowite, bo tak gęste od składników odżywczych, że można by nawet zlecić stosowanie spiruliny jako źródła pożywienia w celu zwalczania niedożywienia.

Po prostu sprawdź tę listę korzyści, jakie niesie spirulina – by zrozumieć.

1. Super-bogata w witaminy. Spirulina jest bogata w witaminy A, B1, B2, B6, E i K. Witamina A jest tutaj bardzo ważna, ponieważ jest ściśle skorelowana z dłuższą żywotnością. Im bezpieczniejsza i bardziej użyteczna witamina A w twoim systemie, tym dłużej możesz żyć. Spirulina zawiera enzymy, składniki odżywcze i kofaktory, dzięki czemu organizm może je wchłonąć i inteligentnie wykorzystać podobnie jak to co daj kukrumina. Sztuczne “multiwitaminy” wytworzone przez człowieka nie są w żadnym sensie kompletnym pokarmem, a wiele z nich nie będzie użytecznych dla twojego organizmu. Co gorsza, prawdopodobnie wywoła również reakcję immunologiczną.

Dlatego ważne jest, aby uzyskać witaminy z prawdziwej, pełnej żywności, która ma długą historię bezpiecznego stosowania. Nie zgłaszaj się jako eksperyment dla firm wielowitaminowych – postaw na to, co naturalne.

2. Wytwórnia białka. Jak wspomniano, spirulina ma najwyższe stężenie białka z dowolnego znanego pokarmu. Jest to 65 – 71 procent wagowych białka. Kluczem jest to, że jest to kompletne białko (co oznacza, że ​​zawiera wszystkie 8 niezbędnych aminokwasów niezbędnych dla zdrowia ludzkiego) i ma ogółem 18 aminokwasów.

Białko jest dziś ogromną koniecznością w naszym świecie. Aminokwasy odgrywają rolę w:

  • metabolizmie komórek
  • detoksyfikacji
  • regeneracji tkanek
  • naprawach
  • wielu innych

Aminokwasy wpływają na funkcje układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego, hormonów i mięśni. Naprawdę, nic w twoim ciele nie działa bez dużego zapasu prawdziwych aminokwasów. Z spiruliną otrzymujesz prawdziwe, nieuszkodzone aminokwasy (nie takie jak zdegradowane, poddane obróbce cieplnej rzeczy, które dostajesz w typowych suplementach). Jeśli znasz znaczenie białka, to spirulina jest dla ciebie potrzebna.

Spirulina zawiera niezwykły antyoksydant / polipeptyd zwany fikocyjaniną. Proszę, nie pozwól, aby to wyszukane słowo odciągnęło cię od tematu. Zasadniczo, fikocyjanina jest niebieskim pigmentem barwnym występującym w spirulinie, który ma pewne naprawdę niezwykłe cechy- ma zdolność wyzwalania produkcji komórek macierzystych.

[TB]