Specyficzne właściwości olejków zapachowych – wykorzystaj je w sypialni!

Nastroje na romans to zaangażowanie wszystkich zmysłów. Lub przynajmniej próba znalezienia sposobu na zatuszowanie wszelkich mdłych perfum, których używa twój współlokator. Tutaj przydają się olejki eteryczne. Nie tylko wypełniają sypialnię luksusowym zapachem, ale uważa się, że niektóre typy nadają jej romantyczną energię. Porozmawiajmy więc o tworzeniu nastroju, skoro na pewno wiesz – co to jest libido.

Według holistycznych lekarzy i ekspertów od aromaterapii, olejki eteryczne (i towarzyszące im zapachy) mają specyficzne właściwości, które, jak się uważa, wpływają na Twoje emocje i samopoczucie. Dlatego prawdopodobnie lawenda kojarzy się ze spokojem i dobrym snem, a owoce cytrusowe ze szczęściem i zastrzykiem energii.

Jeśli chodzi o uderzanie w wyjątkowo seksowny akord, mocne zapachy, takie jak paczula, wetyweria lub drzewo sandałowe, są znane ze zmysłowych konotacji. Jeśli dopiero zaczynasz używać olejków eterycznych, ale chcesz zabrać je do sypialni, zacznij od tych trzech. Lub, jeśli ty i twój partner łączysz określone zapachy ze swoim związkiem, szukaj ich podczas zakupów olejków eterycznych – w końcu zapachy mogą być silnymi wyzwalaczami pamięci.

Oczywiście, zanim użyjesz olejku eterycznego w jakimkolwiek otoczeniu (seksownym lub innym), upewnij się, że nie masz na niego wrażliwości ani wyraźnej alergii. Wykonaj test punktowy i użyj olejku nośnikowego (takiego jak olej kokosowy lub olej jojoba), jeśli chcesz użyć olejków eterycznych na skórze. Zapoznaj się z listą zatwierdzonych odmian przed dodaniem olejków eterycznych do żywności lub napojów.

Niezależnie od tego, jak ich używasz, nigdy nie jest złym pomysłem rozmowa z lekarzem przed zanurzeniem się w olejkach eterycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży, ponieważ niektóre oleje mogą być niebezpieczne w zależności od trymestru.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używać olejków eterycznych w sypialni.

Rozważ sytuację.

Pierwszym krokiem do natychmiastowego ustawienia nastroju jest trzymanie w sypialni dyfuzora olejków eterycznych. Za naciśnięciem jednego przycisku możesz wypełnić pomieszczenie kuszącym zapachem. I jak powiedzieliśmy wcześniej, im więcej zmysłów jest zaangażowanych, tym lepiej. Dyfuzor olejków eterycznych może odegrać ważną rolę w sprawieniu, że Twoja seksowna noc będzie wciągająca i wyjątkowa, ale pamiętaj, że niektórzy eksperci zalecają wyłączenie go po około godzinie, aby zapach nie stał się zbyt ciężki.

Zaproponuj masaż

Wykonywanie lub otrzymywanie powolnego i seksownego masażu to doskonała gra wstępna. Wiadomo, że. Używanie oleju, który tylko potęguje wspomnianą atmosferę, z pewnością zapewni ci dodatkowe punkty. Jeśli twój partner ma za sobą długi dzień, spróbuj uspokajającej odmiany, takiej jak lawenda, lub takiej, która kojarzy się z miłością i troską, jak róża. Lub, jeśli masz plany na długą noc zabawy, trzymaj się wetywerii. Jest wystarczająco ziemista, aby uspokoić umysł i mięśnie partnera, ale wystarczająco słodka, aby mógł myśleć o innych czynnościach niż sen.