Skuteczna reklama nowo otwartej firmy – jak zaskoczyć klientów?

Praca nad nowym biznesem wcale nie kończy się w momencie otwarcia firmy. Wręcz przeciwnie, to dopiero początek działań, które mają zaowocować sporą liczbą klientów i dobrym prosperowaniem przedsiębiorstwa. Warto więc już na starcie zadbać o różne formy reklamy i promocji, dopasowane do potrzeb konkretnej firmy oraz branży, w której działa.

W dzisiejszych czasach klienci są mocno wymagający oraz przyzwyczajeni do dobrych i sprawdzonych produktów. Nowe firmy mają więc problem, aby zmienić nawyki zakupowe takich osób i skłonić je do korzystania z usług firmy, która dopiero powstała. Pamiętajmy również, że praktycznie w każdej branży jest obecnie naprawdę spora konkurencja. Nowa i mało znana marka musi więc sporo się natrudzić, aby zostać zauważona. A co dopiero mówić o tym, aby cieszyła się taką samą popularnością jak te firmy, które już od dawna są obecne na rynku. Oczywiście, nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Wiele zależy od reklamy i promocji, jakie wybierze właściciel nowo otwartego przedsiębiorstwa.

Reklama w sieci i spore promocje

Nowa firma musi zadbać o promocję w sieci. To właśnie tam klienci najczęściej szukają dla siebie produktów lub usług. Obecność w sieci musi być oczywiście dopasowana do branży. W jednych firmach najlepiej sprawdza się pozycjonowanie strony internetowej, w innych marketing szeptany, a w jeszcze innych intensywna promocja w kanałach w mediach społecznościowych. Nowo otwarta firma może też przyciągać klientów sporymi obniżkami ceny. Jest to oczywiście dla właściciela ryzyko, że na starcie niewiele zarobi, ale za to przyciągnie nowych klientów, których niejako odciągnie od usług innych firm. Promocje sprawdzą się, jeśli produkty czy usługi są doskonałej jakości. Wtedy można liczyć na to, że jednorazowy klient stanie się stałym klientem, który będzie korzystał z usług firmy regularnie, a także polecał ją innym użytkownikom.

Warto pokazywać się, gdzie się da

Firma, która niedawno powstała, musi na wiele sposobów pokazać klientom, że istnieje i ma produkty dobrej jakości. W przypadku firm zajmujących się produkcją żywności świetną opcją mogą być darmowe degustacje. Inne firmy również powinny zadbać o próbki produktów lub inne możliwości bezpłatnego wypróbowania oferty. Warto również postawić na obecność na wielu spotkaniach branżowych, targach, wystawach, eventach, festynach czy festiwalach. Warto pojawiać się wszędzie tam, gdzie są tłumy ludzi, a jednocześnie jest tam grupa docelowa, która może być żywo zainteresowana produktami lub usługami firmowymi. W kreowaniu pozytywnego wizerunku marki mogą nam pomóc namioty handlowe, w których można urządzać efektowne i dobrze wyposażone stoiska targowe. Namioty są też świetnym nośnikiem reklamowym. Można je zaprojektować tak, aby były same w sobie reklamą firmy. Wystarczy wybrać odpowiednią kolorystykę, wydrukować na nich logo, nazwę marki, namiary kontaktowe i hasła reklamowe. Inwestycja w namioty handlowe to świetne rozwiązanie dla firmy, która planuje częste uczestnictwo w imprezach, na których można spotkać się bezpośrednio z klientem.

Aby skutecznie budować wizerunek nowej marki wśród potencjalnych klientów, warto zainwestować także w gadżety reklamowe z logo. Takie upominki to świetny sposób na to, aby Twój brand stawał się coraz bardziej rozpoznawalny i budził miłe skojarzenia w gronie przyszłych odbiorców Twoich usług lub produktów.