Rynek nieruchomości w Polsce – dlaczego pośrednicy w obrocie mają na nim największe znaczenie?

Działalność związana z obrotem nieruchomościami jest jedną z najbardziej intratnych w Polsce i drugą pod względem wielkości (za rolnictwem).

pewny biznes bemowo

Sektor nieruchomości można podzielić na trzy główne kategorie:

  • komercyjną,
  • mieszkaniową,
  • gruntową,

Wszystkie te sektory kwitną z powodu rozwijającej się klasy średniej i inwestycji zagranicznych w Polsce. Oczekuje się, że polski rynek nieruchomości dotknie kolejnych miliardów zł do 2020 roku i sprawi, że będzie on bardzo atrakcyjny dla osób myślących o rozpoczęciu działalności w branży nieruchomości.

Biznes nieruchomości – pośrednicy w handlu nieruchomościami

Dostawcy materiałów budowlanych, budowniczowie, dostawcy robót budowlanych, architekci, inżynierowie, dostawcy sprzętu budowlanego, finansiści i pośrednicy w handlu nieruchomościami lub brokerzy łączą się, aby stworzyć dynamiczny biznes nieruchomości w Polsce.

Najważniejsze wśród tej grupy są pośrednicy w handlu nieruchomościami lub brokerzy, którzy są interfejsem z konsumentami w procesach transakcyjnych, udzielając porad, informacji i pomagają negocjować umowy i kupować nowe mieszkania Warszawa. W tym artykule skupiamy się głównie na tym, jak rozpocząć działalność maklerską.

Rejestracja działalności gospodarczej

Większość pośredników w obrocie nieruchomościami działa jako niezarejestrowane firmy – zazwyczaj jest to związek właścicielski lub niezarejestrowany. Jednak działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest obecnie reformowana, sformalizowana i podniesiona do międzynarodowych standardów, aby zdobyć zaufanie klientów i konkurować z dużymi platformami maklerskimi online. Dlatego ważne jest, aby osoby rozpoczynające działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami ustanowiły swoją działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, aby zwiększyć zaufanie klientów i zapewnić im profesjonalizm.

Rejestracja podatku od usług

Usługi świadczone przez agenta nieruchomości lub konsultanta ds. Nieruchomości podlegają opodatkowaniu na podstawie ustawy o podatku od usług. Zgodnie z ustawą o podatku od usług, “pośrednik w obrocie nieruchomościami” oznacza osobę, która zajmuje się świadczeniem jakichkolwiek usług związanych ze sprzedażą, zakupem, leasingiem lub wynajmem nieruchomości i obejmuje konsultanta ds. nieruchomości. “Konsultant ds. Nieruchomości” oznacza osobę, która w dowolny sposób, bezpośrednio lub pośrednio, doradza, konsultuje lub asystuje technicznie w odniesieniu do oceny, koncepcji, projektu, rozwoju, budowy, wdrażania, nadzoru, utrzymania, marketingu, przejęcia lub zarządzania nieruchomości.

Podatek od usług jest naliczany od każdej podlegającej opodatkowaniu usługi świadczonej przez agenta nieruchomości lub doradcę ds. Nieruchomości za wynagrodzenie pieniężne. Kwota brutto naliczona przez usługodawcę podlega opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku od usług. W związku z tym ci pośrednicy w obrocie nieruchomościami lub konsultanci ds. Nieruchomości, których roczna usługa podlegająca opodatkowaniu fakturuje więcej niż ta określona stawka – muszą uzyskać rejestrację podatku od usług .

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/