Prześcieradła nieprzemakalne – dlaczego warto stosować?

Zakup nowego materaca lub łóżka jest kosztowny, a mebel ten zwykle zmieniamy co kilka lat. Przez ten czas mogą rozwijać się w głębi wypełnienia bardzo niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Jeśli na materac zostanie wylany napój lub będzie zanieczyszczony krwią, potem, a także moczem, wówczas po jakimś czasie pole dla rozwoju pleśni lub bakterii będzie idealne, a nasze zdrowie odczuwalnie w coraz gorszej kondycji. Spokojny sen i dobre samopoczucie każdego poranka zapewniają nieprzemakalne prześcieradła. Należą one do specjalistycznych wyrobów, które z zewnątrz niczym nie różnią się od swoich klasycznych wersji, jedynie od spodu mają one nieprzemakalną tkaninę, która chroni przed cieczami w 100%. Szczególnie ciężko jest utrzymać higienę na wysokim poziomie w łóżku niemowlęcia lub osoby starszej, czy też chorej. W takiej sytuacji prześcieradło nieprzemakalne jest słusznym i skutecznym rozwiązaniem. Cena nie należy do sporych i nie różni się od ceny zakupu tradycyjnego prześcieradła. Konserwacja również nie odbiega specjalnie, dlatego też warto zainwestować w ten wielofunkcyjny wyrób.

Jakie cechy powinno posiadać prześcieradło nieprzemakalne ?

Prześcieradło nieprzemakalne to produkt, który często okazuje się koniecznością nie tylko dla osób starszych i obłożnie chorych, ale również dla małych dzieci. Niezwykle ważne jest więc, aby spełniało ono wszystkie najważniejsze standardy i nie powodowało dyskomfortu lub uszkodzeń ciała użytkownika. Najważniejszą rzeczą z tego punktu widzenia jest rodzaj materiałów, które zostały użyte do produkcji prześcieradła. Dobrze jest, kiedy produkt posiada idealne proporcje pomiędzy tkaninami naturalnymi jak np. bawełna i syntetycznymi. Te pierwsze gwarantują odpowiedni komfort użytkowania, a drugie są odpowiedzialne za wytrzymałość prześcieradła nieprzemakalnego. Z punktu widzenia opiekuna osoby chorej lub dziecka niezwykle ważna jest również kwestia prania prześcieradła. Certyfikowane produkty powinny spokojnie wytrzymać kilkadziesiąt prań w odpowiedniej temperaturze i przy użyciu zalecanych środków czyszczących. Oprócz tego dobre prześcieradła nieprzemakalne zwykle dość szybko schną.

Nieprzemakalne prześcieradło powstało z myślą o absolutnej ochronie materaca łóżka przed ewentualnym zalaniem napojem lub zanieczyszczeniem jakimkolwiek płynem fizjologicznym. W szczególności jest ono skierowane do starszych i schorowanych osób, które muszą przebywać w łóżku najwięcej czasu. Małe dzieci i oczywiście niemowlęta także nie zawsze kontrolują swoje potrzeby, dlatego te, aby zapewnić im maksymalną ochronę zdrowia i samopoczucia, warto zastosować prześcieradło nieprzemakalne. Wyrób produkowany jest zwykle z popularnych miękkich i bardzo przyjaznych tkanin typu jersey, a także frotte. W przypadku tego typu prześcieradeł nie należy martwić się o dyskrecję, ponieważ z zewnątrz wyglądają tak samo, jak tradycyjne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i polecane nie tylko w domu, ale również w szpitalach, pensjonatach lub hotelach, gdyż zyskuje na tym cały obiekt pod względem utrzymania higieny i maksymalnego komfortu swoich pacjentów lub gości. Prześcieradła są dobrą cenowo inwestycją i można je konserwować wielokrotnie jak każde inne posłanie.