Mity i prawda o wymianie oleju

Ponieważ silnik jest główna częścią samochodu, najlepszym sposobem na zachowanie jego żywotności jest świadomość dokładnego czasu wymiany oleju. Taka procedura jest jednym z najważniejszych czynników dobrego funkcjonowania pojazdu, ponieważ olej odpowiada za sprawność silnika, przy niezbędnym smarowaniu i chłodzeniu części wewnętrznych. Ze względu na znaczenie tej procedury przygotowaliśmy ten artykuł z kilkoma mitami i prawdami na temat wymiany oleju, o których należy pamiętać. Sprawdzić! Poznaj mity i prawdy dotyczące wymiany oleju

1. Wymieniaj olej co 15000 kilometrów przejechanych

Zasadniczo wymiana oleju jest idealna na każde 10 000 km przejechanych przez pojazd, ale to się zmienia. Należy sprawdzić wskazania producenta dla każdego modelu, takie jak wiek samochodu i rodzaj użytkowania. Ocen na stacji wymiany oleju z ekspertami przypadku intensywnego użytkowania czas na wymianę oleju powinien zostać zmniejszony o polowe, jak podano w prawie wszystkich instrukcjach obsługi. To ustawienie dotyczy kierowców, którzy często spotykają się z długimi korkami (przy średniej prędkości mniejszej niż. 10 km / h), drogach o zanieczyszczeniach utrudniających jazdę, takich jak kurz, błoto lub gdy pojazd jedzie maksymalnie 5 km na podróż.

2. Olej syntetyczny jest idealny do silnika

ten rodzaj oleju ma lepsza wydajność i funkcje niż. olej mineralny. Przykładami tego faktu SA wyższa moc czyszczenia silnika, na przykład jego odporność na utlenianie (wysokie temperatury), mniejsze straty przez parowanie, lepsze właściwości przeciw zużyciowe, miedzy innymi. Jego zalety SA długoterminowe, takie jak szybszy rozruch, oszczędność paliwa, konserwacja rozrusznika i akumulator. Pamiętaj, ze zwiększenie wydajności syntetycznego smaru może nie być korzystne w popularnym, na przykład, ponieważ syntetyczny może kosztować nawet 5 razy więcej niż. minerał.

3. Wymię filtr przy każdej wymianie oleju

Każdy pojazd ma zalecenie zgodnie ze swoja specyficzna charakterystyka, ale zalecenie jest ogólne, jeśli chodzi o wymianę oleju i filtr razem przy wymianie oleju, ponieważ filtr zapobiega cyrkulacji zanieczyszczę w silniku. Ponadto, zdaniem ekspertów, stosunek kosztów do korzyści jest znacznie wyższy. Brak wymiany filtra może zagrozić drogim częściom samochodu. Dobrze jest ciągle zmieniać filtry. Zawsze używaj oryginalnych filtrów i innych części samochodowych. Aby zamówić, sprawdź: sklep internetowy Topczescizamienne.pl.