Pożyczki udzielane w domu – czy są komfortowe i bezpieczne?

Pożyczka udzielana w domu to jeden z produktów finansowych obecnych na polskim rynku – zazwyczaj taką usługę oferują firmy pożyczkowe, które chcą wyjść naprzeciw potrzebom klientów zainteresowanych pożyczkami. Jak sama nazwa wskazuje, jej obsługa odbywa się w domu klienta – włącznie z formalnościami związanymi z przyznaniem zobowiązania i jego spłatą.

Pożyczki udzielane w domu obecne jest na polskim rynku od niemal 30 lat. Z uwagi na to, że zyskały mocną konkurencję w postaci szybkich pożyczek online, wiele osób zastanawia się, czy nadal opłaca się z nich korzystać. Jak się okazuje, jest to rozwiązanie mające sporo zalet.

Kto może skorzystać z tego typu pożyczki? Duża dostępność jest wielkim atutem pożyczek udzielanych w domu. Są one adresowane przede wszystkim do osób, którym banki z rozmaitych względów odmówiły finansowego wsparcia. Przyznawane są na podstawie oświadczeń składanych przez wnioskodawców dotyczących głównie zatrudnienia i wysokości zarobków. Wymagania mogą się różnić w zależności od firmy pożyczkowej, np. w niektórych przypadkach konieczny jest aktualny wyciąg z konta bankowego, opłacone w ostatnich miesiącach rachunki za media czy formularz PIT za poprzedni rok etc. Szczegółowe wymagania stawiane przed osobą zainteresowaną pożyczką można poznać podczas spotkania z przedstawicielem firmy udzielającej pożyczkę.

Elastyczne umowy i formalności

Charakterystyczną cechą tego typu pożyczek jest elastyczne podejście firm pożyczkowych do przygotowania każdej pożyczki. Negatywna historia w  BIK, niski scoring czy nawet zajęcia komornicze nie zawsze są przeszkodą w uzyskaniu pieniędzy. Sporo zapisów w umowie można dobrać pod kątem sytuacji konkretnej osoby, a do tego dochodzi możliwość dopasowania terminu wizyty przedstawiciela firmy do indywidualnego planu dnia klienta. Obsługa w domu ma ten plus, że wszelakie wątpliwości można rozwiać od razu dzięki rozmowie. Raty odbierane są co tydzień lub co miesiąc (w zależności) przez pracownika firmy pożyczkowej, który przyjeżdża po pieniądze do domu klienta.

Każdy ceni wygodę

Pożyczki udzielane w domu to z punktu widzenia klientów ogromna wygoda. Bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy pożyczkowej zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa – nie ma tu bowiem miejsca na anonimowość jak np. w przypadku pożyczek online. Pożyczka w domu może zostać udzielona przez firmę nieposiadającą stacjonarnego biura w mieście klienta, dzięki czemu dostępnych jest więcej atrakcyjnych opcji. Obsługa pożyczki w domu to oszczędność czasu, którego nie trzeba tracić na niekiedy bardzo czasochłonne wizyty w oddziałach firm pożyczkowych (https://edenfinance.pl/).

Pożyczka udzielana w domu – jak korzystać z niej bezpiecznie?

Każda osoba zainteresowana pożyczką udzielaną w domu powinna mieć na względzie wyłącznie oferty sprawdzonych firm cieszących się ugruntowaną pozycją na rynku. Bardzo dobrym pomysłem jest także sprawdzanie rankingów pożyczek udzielanych w domu, gdzie są dokładnie opisane parametry poszczególnych propozycji. Nie zaszkodzi ponadto zasięgnąć opinii innych klientów, którzy korzystali z usług poszczególnych firm. Decydując się na zaciągnięcie omawianej pożyczki, należy zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów – nie tylko oprocentowanie, ale też m.in. wysokość prowizji, koszty dodatkowe wynikające z pożyczki. Przed zawarciem umowy koniecznie trzeba zapoznać się z jej treścią oraz z tabelą opłat i prowizji, by mieć świadomość z jakimi kosztami będzie wiązać się dana pożyczka.

Pożyczka udzielana w domu to wygodna forma finansowego zobowiązania pozwalająca zaspokoić różne potrzeby. Pieniądze można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Nie wolno jednak zapomnieć, że jest to zobowiązanie, z którego należy wywiązać się w terminie. Warto racjonalnie ocenić swoją sytuację materialną, gdyż niedotrzymanie postanowień umowy pociąga za sobą określone w umowie pożyczki konsekwencje.