Pożyczka przez internet czy karta kredytowa?

chwilowki-pozyczki

Wiemy doskonale, że jeśli pojawiają się spore, a w dodatku nieplanowane wydatki, ziemia może zacząć usuwać się spod stóp. W takiej sytuacji warto jednak trochę ochłonąć i wybrać rozwiązanie, które będzie odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb.

Obecnie na polskim rynku istnieje wiele rozwiązań finansowych, które mogą nie tylko uratować w przypadku potrzeby większej ilości gotówki, ale także spełniać najbardziej wyrafinowane i materialne „zachcianki”. Do najpopularniejszych produktów bankowych, który ratuje w przypadku większych wydatków, należy oczywiście karta kredytowa. Najczęściej towarzyszą jej pewne limity, które są regulowane przez nasz bank. Karta kredytowa to jednym słowem kredyt odnawialny, który spłacamy naszymi środkami z konta głównego. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne w przypadku tankowania samochodu przed podróżą i zapłaty za np. płyt hamulcowy, olej lub płyn do spryskiwaczy. A nawet za przegląd u mechanika.

Po drugiej stronie barykady stoją coraz bardziej popularne pożyczki internetowe, o które można wnioskować za darmo i w pełni anonimowo, w zaciszu swojego domu. Środki na koncie po akceptacji formularza, w przeciągu kilku minut mogą znaleźć się na naszym koncie. A termin spłaty  w takim wypadku wynosi najczęściej 60 dni. Oczywiście w przypadku wyboru pożyczki przez Internet musimy liczyć się ze znacznie wyższym oprocentowaniem i konsekwencjami w przypadku nieterminowej spłaty, która niesie za sobą odsetki oraz kary umowne.

Wiadomo, wybór nie należy do łatwych. A każde z tych rozwiązań należy dobrze sprawdzić. W przypadku karty kredytowej warto zanalizować czy ona rzeczywiście będzie nam potrzebna. Oraz czy nasza karta posiada możliwość spłaty w ratach. Warto dowiedzieć się również, czy bank nie obciąży nas kosztami za jej prowadzenie i czy za jej posiadanie są naliczane dodatkowe opłaty. Co zatem warto sprawdzić w przypadku wyboru pożyczki przez Internet? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najważniejsze to sprawdzić wysokość oprocentowania oraz ofertę firmy. W przypadku pożyczki internetowej ważne jest również to, że możemy wybrać również opcję pożyczki w ratach, którą w niektórych parabankach możemy spłacić nawet do 4 lat.

Wiemy doskonale, że jeśli pojawiają się spore, a w dodatku nieplanowane wydatki, ziemia może zacząć usuwać się spod stóp. W takiej sytuacji warto jednak trochę ochłonąć i wybrać rozwiązanie, które będzie odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb.