Pożyczka na własną działalność gospodarczą – jak wysoka może być?

kredyty gotówkowe przez internet

Wiele osób, które planują założyć własną działalność, boryka się z problemem braku środków na start. Jeśli mamy dobry pomysł na biznes, ale nie dysponujemy odpowiednimi funduszami, nie musimy rezygnować z marzeń o własnej firmie. Warto rozejrzeć się na rynku kredytów – banki mają sporo ofert dla osób, które właśnie startują z nową działalnością.

Kredyt lub pożyczka na własną działalność gospodarczą to dla wielu osób jedyna możliwość, aby wystartować w biznesie. Na początku warto sprawdzić, co mają do zaoferowania urzędy pracy. Można w nich otrzymać bezzwrotną dotację na start. Nie jest ona jednak zbyt wysoka, a jednocześnie jest obciążona wieloma wymaganiami i obostrzeniami. Nic więc dziwnego, że większość świeżo upieczonych przedsiębiorców szuka kredytów w bankach.

Dobry biznesplan to podstawa

Osoby, które chcą wystartować z własnym biznesem, często właśnie na starcie mają najwięcej problemów. Związane to jest z koniecznością spełnienia licznych formalności, ale również z wysokimi wydatkami. Na starcie trzeba pomyśleć i sfinansować praktycznie wszystkie aspekty prowadzonej działalności – od wynajęcia lokalu, przez remont aż po zatowarowanie czy reklamę i promocję. Z pomocą nowym przedsiębiorcom przychodzą banki, które mają w swoich ofertach ciekawe kredyty na start dla osób, które dopiero zaczynają w biznesie. Kredyty dla nowych przedsiębiorców rządzą się nieco innymi prawami niż kredyty dla firm, które już od pewnego czasu działają na rynku. Nowy przedsiębiorca nie jest przecież w stanie przedstawić dochodów firmy z poprzednich miesięcy czy zaświadczeń o tym, że nie zalega z podatkami czy składkami. Nowemu przedsiębiorcy przyda się natomiast dobry, profesjonalnie napisany biznesplan. To na jego podstawie bank ocenia, jakie szanse ma dany przedsiębiorca i czy biznes faktycznie ma szanse powodzenia. Jeśli więc marzymy o własnej firmie, pierwszym krokiem powinno być stworzenie dobrego, profesjonalnego biznesplanu.

Gdzie szukać ofert kredytowych

Jeśli mamy dobry biznesplan i wszystko bardzo dobrze zaplanowane, warto rozejrzeć się w ofercie banków, które posiadają kredyty na start. Wysokość oferowanych kwot może być różna w zależności od banku, najczęściej jednak bez problemu można otrzymać finansowanie w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. W poszukiwaniu odpowiedniego kredytu dla nowej firmy warto sprawdzić kredyt gotówkowy online w Getmoney. Kredyty online są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie mieć w jednym miejscu kilka lub kilkanaście ofert różnych banków. W sieci działa też sporo rankingów i porównywarek kredytowych. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy sobie porównać parametry różnych ofert, sprawdzić najnowsze promocje i upewnić się, jakie banki mają obecnie najbardziej korzystne oferty.